Ruchome Muzeum Fotografii w przestrzeni miasta Sandomierza

Foto: Urząd Miejski w Sandomierzu

Archiwalne zdjęcia Sandomierza, które dotychczas można było oglądać na profilu fb pn. Czarno-biała fotografia Sandomierza, teraz pięknie prezentują się w przestrzeni miasta. Stare, czarno-białe fotografie wyeksponowano w trzech miejscach i pozostaną tam do 22 sierpnia 2021 roku.

Jakie to lokalizacje? Pierwsza z wystaw znajduje się na północnej, górnej pierzei rynku sandomierskiego, druga w sąsiedztwie zamku sandomierskiego. Trzecia natomiast wystawa znalazła miejsce obok tzw. Domu Długosza.

Każda pokazuje Sandomierz od pierwszych, najstarszych fotografii sprzed 1900 roku, chronologicznie do lat siedemdziesiątych. Planuje się coroczne udostępnianie kolejnych wystaw fotograficznych w formie “Ruchomego Muzeum Fotografii” Sandomierza, aby oglądający mogli poszerzać swą wiedzę o historii miasta.

W redagowaniu wystawy znaczący udział mieli Urszula Stępień i Tomisław Giergiel.
Partnerami wystawy są: Sandomierskie Centrum Kultury, Muzeum Okręgowe w Sandomierzu, Muzeum Diecezjalne “Dom Jana Długosza” w Sandomierzu.
Fotografie pochodzą ze zbiorów: Fundacji Ośrodka Karta, Forum Polskiej Agencji Fotografów, Polskiej Agencji Prasowej, Muzeum Okręgowego w Sandomierzu, Muzeum Diecezjalnego “Dom Jana Długosza” w Sandomierzu. Ponadto z Narodowego Archiwum Cyfrowego, Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Kielcach o/Sandomierz, Biblioteki Diecezjalnej w Sandomierzu oraz zbiorów prywatnych.

Projekt pod tytułem: Kultywowanie okresu historycznej świetności miasta Sandomierza dofinansowuje Gmina Sandomierz.

Źródło i foto: Urząd Miejski w Sandomierzu

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments