Przewodnik dla dzieci ,,Co to jest koronawirus?” Teraz dostępny w wersji cyfrowej

0
272
Foto: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Sfinansowane z unijnego projektu „Stop wirusowi” wydawnictwo profilaktyczno-edukacyjne, które od początku roku szkolnego rozeszło się w świętokrzyskich szkołach i przedszkolach w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy, można teraz pobrać w wersji cyfrowej ze strony Urzędu Marszałkowskiego. – Przewodnik dla najmłodszych „Co to jest koronawirus?” służy rozpropagowaniu postaw prozdrowotnych wśród najmłodszych. To potrzebne działania, zwłaszcza teraz, gdy do nauki stacjonarnej w szkołach powrócili uczniowie klas I-III – podkreśla wicemarszałek Renata Janik.


Po wybuchu pandemii koronawirusa najmłodsi mieszkańcy naszego regionu, na równi z dorosłymi, stanęli wobec wyzwań, z którymi nie zawsze potrafią sobie poradzić. Te problemy nasiliły się po ponownym otwarciu szkół. W tych trudnych czasach warto częściej niż zwykle uczyć się i bawić w kręgu rodziny. Temu między innymi ma służyć wydany przez Urząd Marszałkowski przewodnik dla naszych najmłodszych mieszkańców regionu. O tym, jak potrzebne było to działanie, świadczy skala rozwoju epidemii po rozpoczęciu roku szkolnego.

Jak informuje wicemarszałek Renata Janik: – Przewodnik dla najmłodszych ,,Co to jest koronawirus?” wyjaśnia dzieciom podstawowe pojęcia związane z pandemią, pozwala rozwiać wątpliwości, daje odpowiedzi na trudne pytania. Udziela też praktycznych wskazówek, jak chronić siebie i najbliższych przed zagrożeniami, które wiążą się z zakażeniem koronawirusem. Walory edukacyjne przewodnika uzupełniają ciekawe krzyżówki i rebusy, które można rozwiązywać z całą rodziną – dodaje wicemarszałek.

Przewodnik wydano dzięki środkom Unii Europejskiej w ramach projektu “Stop Wirusowi! Zapobieganie rozprzestrzenianiu się COVID-19 w województwie świętokrzyskim”. Projekt realizuje Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Do tej pory ten bezpłatny przewodnik w wersji drukowanej trafił między innymi do świętokrzyskich samorządów, przedszkoli i szkół podstawowych. Teraz wersję cyfrową wydawnictwa w popularnym formacie pdf można pobrać ze strony internetowej Urzędu Marszałkowskiego.

Dzieciom, rodzicom, dziadkom i opiekunom życzymy przyjemnej lektury!

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments