Przedszkola w gminie Zawichost pozostają zamknięte…

Oprac: Malgo La

W związku ze stopniowym ożywianiem gospodarki i przywracaniem „nowej normalności”, od 4 maja rząd znosi część ograniczeń, wprowadzonych z powodu pandemii koronawirusa.

Sprawdzamy, na jakie zmiany, w najbliższym czasie, mogą liczyć mieszkańcy gminy Zawichost.

Zawichost na razie nie skorzysta z możliwości otwarcia przedszkoli – jak informuje burmistrz – Katarzyna Kondziołka, taka decyzja podyktowana jest zdecydowanym stanowiskiem rodziców dzieci przedszkolnych. Dyrektorzy placówek zrobili wśród zainteresowanych rozeznanie, jednak okazało się, że z powodu obawy o zdrowie, nie ma w tej chwili chętnych do powierzenia opieki nad dziećmi tym instytucjom. Pomimo gotowości do pracy, w najbliższym czasie przedszkola nie zostaną więc uruchomione.

Miejska Biblioteka Publiczna otrzymała już ogólne wytyczne do pracy w zaistniałych warunkach epidemicznych, gotowa do wznowienia swej działalności, czeka jeszcze na opinię sandomierskiego sanepidu. Jest prawdopodobne, że w tym tygodniu otworzy drzwi dla czytelników, choć oczywiście odbędzie się to z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego.

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments