Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Złota

Foto: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu

2 marca 2021 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego. Płonął dom w miejscowości Złota gmina Samborzec.

Do pożaru zadysponowano strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sandomierzu oraz z OSP w Złotej, Samborcu, Skotnikach i Zajeziorzu. Po dojeździe na miejsce zdarzenia ustalono, że pali się dom jednorodzinny, a pożar objął już cały budynek. Do budynku nie były podłączone media. Co ważne, właściciel budynku był na zewnątrz w miejscu bezpiecznym i nie potrzebował pomocy.
Dziania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się budynek. Jednocześnie strażacy, zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego, przeszukali pomieszczenia budynku – nikogo nie znaleziono.
Dalsze czynności polegały na częściowych pracach rozbiórkowych nadpalonej konstrukcji dachu oraz wynoszeniu na zewnątrz spalonych elementów wyposażenia. Te – ponownie przelano wodą. Następnie strażacy sprawdzili budynek  przy pomocy miernika wielogazowego i kamery termowizyjnej. Nie stwierdzono obecności gazów niebezpiecznych i ukrytych zarzewi ognia.
Źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments