Powiatowe Obchody Święta Policji w Sandomierzu

Foto: Starostwo Powiatowe w Sandomierzu

22 lipca 2001 roku na ręce ówczesnego Komendanta Powiatowego Policji w Sandomierzu mł. insp. Andrzeja Jońcy, w imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji przekazano sztandar dla Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu. Dokładnie w 20. rocznicę tego wydarzenia, we wtorek 22 lipca 2021 roku odbyły się w Sandomierzu Powiatowe Obchody Święta Policji.

Udział w obchodach Święta Policji wzięli przedstawiciele samorządów z terenu powiatu sandomierskiego, przedstawiciele służb mundurowych oraz duchowieństwo. Władze powiatowe reprezentował Starosta Sandomierski Marcin Piwnik.

Podczas uroczystego apelu, który odbył się przy obiekcie Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu insp. Ryszard Komański wręczył akty mianowania na wyższe stopnie policyjne łącznie 43 mundurowym.

Policyjne święto było również okazją do wygłoszenia okolicznościowych przemówień. Przybyli goście oraz przełożeni dziękowali policjantom za trud, jaki wkładają w tę niebezpieczną służbę, gratulowali odznaczonym i mianowanym.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Sandomierzu

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments