Pora wyruszyć na sprzątanie Polski

Tradycyjnie, już po raz 28 możemy w 3. tygodniu września dołączyć do Akcji Sprzątanie świata – Polska. Wielki Finał sprzątania wyznaczono na najbliższy weekend 17-19 września, ale wszystkie porządki w terenie, jakie przeprowadzi się już teraz, można zapisać na konto tej akcji. Możemy zrobić wiele dobrego dla Matki Ziemi, sprzątając Polskę, a najlepiej zacząć od swojej najbliższej okolicy…

Inicjatorka tej akcji w Polsce, przewodnicząca Rady Fundacji Nasza Ziemia i fundatorka Fundacji Nasza Ziemia Mira Stanisławska-Meysztowicz wyjaśnia, że Akcja Sprzątanie świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie.

– Kiedy 27 lat temu inicjowałam tę Akcję w Polsce, nie spodziewałam się, że dołączy do mnie tyle osób, firm, organizacji, szkół. Dziękuję, że w 3. weekend września każdego roku razem możemy posprzątać Polskę. Połączyło nas sprzątanie świata, więc i tym razem zróbmy wiele dobrego dla Matki Ziemi – zachęca.
Oprac: Małgo La

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments