Policyjny apel do mieszkańców gminy Zawichost o ostrożność w kontaktach z potencjalnymi oszustami

Foto: Pixabay

W związku z dużym zagrożeniem przestępstwami przeciwko mieniu oraz oszustwami na szkodę osób starszych, Komisariat Policji w Dwikozach apeluje do mieszkańców gminy Zawichost o ostrożność. Jak pokazuje rzeczywistość, nie każdy, kto dzwoni lub puka do naszych drzwi ma uczciwe zamiary. Zdarza się, że wykorzystuje ufność seniorów dla własnej korzyści. Dotyczy to zwłaszcza osób mieszkających samotnie.

Nie otwierajmy zatem drzwi osobom nieznajomym – nawet wtedy, gdy oferują nam sprzedaż ziemniaków. Nie wpuszczajmy ich do domu – wciąż zdarzają się próby oszustw. Nawet dzisiaj – nieznany osobnik, pod pretekstem sprzedaży ziemniaków, usiłował namówić jedną z mieszkanek miasta, by rozmieniła mu banknot o nominale 500 zł. Wparował przy tym bezceremonialnie – nieproszony do przedpokoju, bacznie lustrując pozostałą część mieszkania. Tym razem, na szczęście, oszustwo mu się nie powiodło… Do transakcji nie doszło.

Policja apeluje także o czujność i rozsądek w kontaktach z osobami, podającymi się za naszych krewnych lub policjantów, którzy chcą otrzymać od nas pieniądze. Prosi także osoby młode – informujcie swoich rodziców i dziadków o takich zagrożeniach. W razie podejrzeń lub nawet wątpliwości, należy bezzwłocznie powiadomić Policję, dzwoniąc pod numer 112. Z pewnością szybka reakcja pozwoli ograniczyć liczbę oszustw.

Apel do mieszkańców gminy Zawichost dzielnicowy asp. Piotr Czosnek opublikował na stronie OPS Zawichost. Oto jego pełna treść:

https://files.loginn.pl/files/zawichost/27960_15032021085513_Scan_20210315_083837.pdf

Oprac: Malgo La

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wladyslaw
Wladyslaw
5 dni temu

Popieram ta akcje.Uwaga na oszustow, badz ostrozny!!!