Paula & Tomek dadzą koncert w kawiarnianym ogródku

Foto: Paula &Tomek

Trzymają się razem razem od 2016 roku. Grają w lokalach, na imprezach plenerowych i podczas festynów w całej Polsce. Bywają także w Sandomierzu,  tradycyjnie z okazji walentynek. Duet Paula & Tomek w składzie: Paulina Świątek – wokal i Tomek Figiel – gitara akustyczna, usłyszymy w Sandomierzu także w najbliższy czwartek 22 lipca. Koncert tych dwojga uzdolnionych artystów odbędzie się w ogródku Iluzjon Art Cafe na Rynku w Sandomierzu w godzinach 19.00 – 22.00.

Warto dodać, że oboje są absolwentami Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Krakowie. Ponadto, obdarzona subtelnym głosem Paulina, ukończyła także Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Tomek z kolei odkrył swoją nową pasję – pisanie. Pisze głównie legendy m.in. o rodzinnym Zawichoście i ciekawe opowiadania, zdobywa nagrody i uznanie czytelników. Jako duet Paula & Tomek wykonują zwykle utwory z repertuaru muzyki popularnej, rockowej i jazzowej we własnych aranżacjach. Jak podkreślają, starają się jednak zachować i oddać pierwotny zamysł tych utworów.

Nie wszyscy zapewne wiedzą, że duet ma swym koncie poważne osiągnięcie. W 2018 roku młodzi muzycy skomponowali wspólnie 20-minutowy utwór „A Walk Around Life” na fortepian i skrzypce, który posłużył jako tło muzyczne do wystawy fotografii Krystiana Madejskiego pt. „365 dni 365 fotografii” w Szwecji. To piękna, nostalgiczna, a zarazem relaksująca muzyka. Można jej wysłuchać tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=OmF9VDHAHsw.  

Oprac: Małgorzata Laska

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments