Oświadczenie Burmistrza Sandomierza

3
78

Szanowni Państwo, moje stanowisko dotyczące wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie kompromisu aborcyjnego od początku było bardzo jasne. Uważam, że obowiązujący kompromis w tej sprawie powinien zostać utrzymany. Swoje poparcie dla protestujących kobiet wyraziłem uczestnicząc w jednym z protestów, jako jedyny samorządowiec z powiatu sandomierskiego.

Chcę podkreślić, że szanuję i w pełni popieram decyzję grupy radnych Rady Miasta Sandomierza, którzy chcieli wystosować apel w sprawie poszanowania praw kobiet. Radni, jako przedstawiciele mieszkańców wybrani w demokratycznych wyborach, mają w moim odczuciu pełne prawo, by zabierać głos w tematach, mających bezpośredni wpływ na życie mieszkańców miasta.
Uważam za niestosowne wpływanie na światopoglądowe decyzje radnych Rady Miasta Sandomierza przez parlamentarzystów, oraz przedstawicieli Kościoła Katolickiego.
Pan Poseł Marek Kwitek ma oczywiście pełne prawo wyrażania swojej opinii w tej sprawie jak każdy inny obywatel demokratycznego państwa, ale niedopuszczalne jest wywieranie nacisku na radnych wybranych w demokratycznych wyborach przez mieszkańców Sandomierza. Nigdy nie odnosiłem się, nie krytykowałem i nie oceniałem działalności parlamentarnej posła Marka Kwitka z uwagi, że reprezentuje on swoich wyborców, w dużej mierze mieszkańców Sandomierza. Potwierdzam, że rozmowa z Panem Posłem w przedmiotowej sprawie miała miejsce, jednak nie uważam by istniała potrzeba przytaczania jej treści. Osobiście szanuję Pana Posła Marka Kwitka i uważam, że byłoby to co najmniej niestosowne. Szanowni Państwo, nasz kraj jest już dziś wystarczająco podzielony. Nie twórzmy kolejnych podziałów. Polska ma piękna historię, a obrona godności kobiet i ich praw od zarania dziejów stanowi jeden z fundamentów naszej narodowej tożsamości. Ponadto uważam, że w tym światopoglądowym sporze, jak zwykle pominięte zostały rodziny obarczone ciężką, wręcz śmiertelną niepełnosprawnością dziecka. To w tym obszarze niezbędne są legislacyjne zmiany, które pomogą rodzinom utrudzonym w służbie swoim niepełnosprawnym dzieciom.
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
KWICOL
KWICOL
1 miesiąc temu

ostatnia szansa sandomierza to rok 1975 kto ja zaprzepascil ? niech sandomierzanie odpowiedza sobie sami

KWICOL
KWICOL
1 miesiąc temu

uczynmy sandomierz znowu wielkim

Mariusz
Mariusz
1 miesiąc temu

Dobra dobra cos się dzieje w Sandomierzu ? Czy w dobie pandemii to miasto wymrze jak huta się przeniesie całkowicie do Tarnobrzega?