Opłaty za odpady w Sandomierzu – nowe stawki od 1 stycznia 2021 roku

0
152

Podczas wczorajszej, zdalnej sesji, sandomierscy radni zatwierdzili nowe stawki opłat za odpady, obowiązujące od 1 stycznia 2021 roku. Wprowadzono nowy, zróżnicowany system opłat. Na czym on polega?

Jak się okazuje, stawka opłat będzie zróżnicowana. Inna dla mieszkańców budynków wielorodzinnych – bloków oraz inna dla osób zamieszkujących domy jednorodzinne.

Po trudnych rozmowach, radni większością głosów przyjęli dość rzadko stosowany sposób naliczania opłat. Zgodnie z nim, opłatę za odpady w budynkach wielorodzinnych uzależnia się od ilości wody, zużytej przez mieszkańców danego lokalu. Natomiast w domach jednorodzinnych, opłata zależy od ilości osób w gospodarstwie.

Reasumując, w zabudowie wielorodzinnej mieszkańcy zapłacą zgonie ze wskazaniem wodomierza, a w zabudowie jednorodzinnej – od osoby w gospodarstwie.

Radni przegłosowali stawki odpowiednio 7 zł/m3 wody dla zabudowy wielorodzinnej i 21 zł/osobę dla zabudowy jednorodzinnej. Jeżeli jednak właściciele domów jednorodzinnych posiadają kompostownik, opłata będzie niższa o 2 złote od osoby.

Oprac: Malgo La

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments