Ogłoszono konkursy na stanowiska dyrektorów sandomierskich szkół i przedszkoli

0
314
Obraz ErikaWittlieb z Pixabay

Burmistrz Sandomierza Marcin Marzec ogłosił konkurs na stanowiska dyrektorów publicznych szkół podstawowych, prowadzonych przez Gminę Sandomierz. O jakie szkoły chodzi i dlaczego teraz?

Jak wyjaśnia rzecznik prasowy burmistrza Sandomierza – Michał Mendak, wczoraj magistrat ogłosił konkurs na dyrektorów następujących sandomierskich szkół:
Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej, przy ul. Flisaków 30, 27 – 600 Sandomierz oraz Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jarosława Iwaszkiewicza ul. Mickiewicza 39, 27-600 Sandomierz. Na tym jednak nie koniec. W dniu dzisiejszym ogłoszone zostaną kolejne konkursy – tym razem na dyrektorów przedszkoli samorządowych numer 5, 6 i 7.

Ogłoszenie konkursów ma oczywiście związek z kończącymi się kadencjami obecnych dyrektorów. Przypomnijmy – kadencja dyrektorów szkół i przedszkoli trwa 5 lat. Władze miasta chcą zająć się tym tematem już teraz – po to, by cała procedura odbyła się płynnie.

Jak wiadomo, pandemia potrafi mocno skomplikować wiele spraw. Szkoły funkcjonują w podwyższonym standardzie sanitarnym, muszą rozwiązywać na bieżąco kwestię zdalnego nauczania, dostosowywać się do aktualnych decyzji rządowych w tym zakresie. Jak podkreśla rzecznik – tych tematów wokół oświaty jest naprawdę wiele. Dlatego odpowiednio wcześnie zaczynamy procedurę konkursową, aby mieć odpowiednio dużo czasu do jak najlepszego przygotowania szkół.

Oprac: Malgo La

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments