Oddaj krew za babeczkę – akcja dla kobiet w dniu ich święta

0
322

Jak będzie wyglądał Dzień Kobiet w Sandomierzu? To nie tylko atrakcje i przyjemności – będzie też coś absolutnie wyjątkowego. Możemy bowiem, oprócz symbolicznego kwiatka czy czekoladek, dać potrzebującym kobietom cząstkę siebie – krew. To dar najcenniejszy, z myślą o kobietach, leczących się onkologicznie.

W dniu 8 marca 2021 r. od godzin porannych, czyli od 7.30 do 11.30 odbędzie się akcja
Oddaj krew za babeczkę. Akcja ta ma nie tylko promować honorowe krwiodawstwo, lecz przede wszystkim pozyskać jak największą ilość krwi, która wspomoże leczenie onkologiczne kobiet z naszego regionu. W tym pań z Sandomierskiego Klubu “Amazonki”.

Krew można oddać w sandomierskim oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ul. Schinzla 13. Natomiast pyszne babeczki – jak zdradził podczas wczorajszej konferencji prasowej Marcin Marzec burmistrz Sandomierza, upieką panie, pracujące w szkolnych stołówkach. Otrzymają je krwiodawcy w geście symbolicznego podziękowania.

Poza tym zaplanowano dla kobiet ulgowe – za 1 zł wejście na Bramę Opatowską i do Podziemnej Trasy Turystycznej. Ponadto, muzyczny finał Dnia Kobiet o godz.18.00. Koncert życzeń online poprowadzi Artur Chamski.

Oprac: Malgo La

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments