Niezwykły konkurs plastyczny dla Bartusia Przychodzkiego

Ruszył wyjątkowy, powiązany z tematyką dobroczynności konkurs plastyczny pod hasłem “#9milionówserc dla Bartusia – Dobro Powraca”. Jest on skierowany do dzieci i młodzieży z klas 1-8 szkół podstawowych z terenu Sandomierza i jest powiązany z charytatywną zbiórką pieniędzy na leczenie Bartusia Przychodzkiego, który cierpi na SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Organizują go wolontariusze wspierający zbiórkę oraz Sandomierskie Centrum Kultury.

Celem konkursu jest promocja działań charytatywnych i pokazanie dzieciom poprzez zabawę, że pomaganie potrzebującym osobom jest niezwykle wartościowe. Pomaganie innym to przede wszystkim szansa na poprawę życia tych, którym pomagamy. Ważne jest jednak także to, by w trakcie konkursu przekazać dzieciom, że niesamowitą moc pomocy odczuwają nie tylko jej odbiorcy, ale także Ci, co pomoc niosą – nie ważne, czy pomagasz regularnie czy zdarzy Ci się zrobić komuś drobny dobry uczynek. Pomagając innym stajemy się bardziej wartościowym człowiekiem, a aktywna pomoc innym to cenne doświadczenie, które kształtuje charakter i wzbogaca nas wewnętrznie.

W konkursie wezmą udział prace plastyczne w formacie A4, A3 wykonane dowolną techniką płaską: malarstwo, rysunek, grafika, techniki mieszane, collage (z wyłączeniem plasteliny i materiałów sypkich). Można zgłaszać prace o tematyce zachęcenia do udziału w pomocy Bartusiowi Przychodzkiemu, choremu chłopcu na SMA – rdzeniowy zanik mięśni, nawiązujące do tematu konkursu.

Każda szkoła może nadesłać maksymalnie 5 prac plastycznych wykonanych samodzielnie przez uczestników. Jedna osoba może zgłosić tylko jedną pracę konkursową. Prace zbiorowe nie będą zakwalifikowane do konkursu.

Prace można nadsyłać do 18 czerwca. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody, a jeśli organizatorom uda się dopiąć wszelkie formalności to prace laureatów zostaną zaprezentowane w Sandomierzu na letniej plenerowej wystawie pod nazwą ALEJA #9MILIONÓWSERC. Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie: https://esceka.pl/n,konkurs-plastyczny-pn-9-milionow-serc-dla-bartusia-dobro-powraca?fbclid=IwAR1fCWUp-fwnOULZnNMSEJktEgTJNTaRfovup3my2Wnxp_Hi4ZDK3ltxidA

„Dobro, które płynie z pomagania zawsze do nas powraca, a ten kto pomaga jest prawdziwym bohaterem. Codziennie spotykamy się z wieloma gestami dobroczynności, dzięki którym nie tracimy nadziei na uratowanie życia naszego synka Bartusia. Jesteśmy przekonani, że lekcja, którą podarujemy dzieciakom uczestniczącym w konkursie wzbogaci ich o nowe doświadczenia, dzięki którym wyrosną w przyszłości na mądrych i wrażliwych dorosłych” – mówi namawiająca do udziału w konkursie Agnieszka Przychodzka, mama Bartusia.

Przypomnijmy – siedmiomiesięczny Bartuś Przychodzki z Sandomierza choruje na rdzeniowy zanik mięśni i musi jak najszybciej przyjąć nowoczesną terapię genową, która powstrzyma niszczycielski pochód choroby osłabiającej powoli również mięśnie odpowiedzialne za jego oddech. Całkowity koszt tej terapii jest kolosalny – to ponad 9 mln złotych. Dotychczas zebrano ponad 2 miliony złotych, a w zbiórkę dla Bartusia zaangażowało się już kilkadziesiąt tysięcy osób.

Jest kilka prostych sposobów na to, jak przyśpieszyć zbiórkę i zebrać brakujące 7 mln złotych:

  • Wpłać dowolną kwotę szybko i bezpiecznie bezpośrednio przez stronę zbiórki Bartusia siepomaga.pl/bartus-sma lub https://sercadlamaluszka.pl/nasi-podopieczni/bartlomiej-przychodzki
  • Wyślij SMS na NUMER 72365 o TREŚCI 0116442 (koszt sms 2,46 zł brutto)
  • Wejdź na stronę zbiórki siepomaga.pl/bartus-sma i udostępnij ją na swoim profilu w mediach społecznościowych
  • Przeznacz na licytacje charytatywne dla Bartusie tobie już niepotrzebne ale nadal przydatne przedmioty takie jak książki, zabawki, ubrania, akcesoria kuchenne etc. lub usługi swojej firmy. Szukaj na Facebook grupy o nazwie „Bartuś – Pogromca SMA – Licytacje”. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/149498376988484
  • Weź sprawy w swoje ręce i zorganizuj w swoim miejscu pracy, szkole albo w swojej parafii zbiórkę pieniędzy dla Bartusia. Możesz ją połączyć z kiermaszem domowych ciast. Otrzymasz od organizatorów zbiórki niezbędny pakiet wolontariusza, który umożliwi ci przeprowadzenie działań w swojej społeczności.

Jeśli chcesz działać dla Bartusia ale nie wiesz dokładnie jak to skontaktuj się z organizatorami zbiórki przez e-mail: przychodzkibartlomiej@gmail.com lub przez wiadomość zostawioną na Facebookowym blogu zbiórki o nazwie „Bartuś Przychodzki kontra SMA”. Link do bloga: https://www.facebook.com/Bartu%C5%9B-Przychodzki-kontra-SMA-193842018774469/business_app_store

Możesz również dokonać tradycyjnej wpłaty przez przelew bankowy:

Fundacja “Serca dla Maluszka”
ul. Kowalska 89 m.1
43-300 Bielsko-Biała
Bank Millennium S.A.
85 1160 2202 0000 0001 9214 1142

w tytule przelewu prosimy wpisać: 1792 Bartłomiej Przychodzki

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments