Nielegalne wysypisko śmieci – bulwersujące odkrycie na przedmieściach Zawichostu!

Oprac: Malgo La

Podczas wczorajszych prac porządkowych Cmentarza Cholerycznego, położonego na przedmieściach Zawichostu, dokonano bulwersującego odkrycia. W pobliżu miejsca pochówku urządzono nielegalne wysypisko śmieci! Ich ilość pozwala podejrzewać, że ten niecny proceder trwa już od pewnego czasu.

Wśród śmieci dominuje zużyta odzież, torebki, zabawki, pościel i cała masa obuwia. Nielegalny wywóz śmieci sam w sobie jest zjawiskiem karygodnym i nieakceptowanym społecznie, ale zlokalizowanie go w tym właśnie miejscu, oburza podwójnie, z racji swego sąsiedztwa z cmentarzem oraz wyjątkowo pięknego otoczenia – urokliwe wąwozy lessowe stanowiły do tej pory ciekawy kierunek dla spacerowiczów, dla których dodatkową atrakcję stanowi tajemniczy obiekt – bunkier z czasów I wojny światowej.

Cmentarz Choleryczny to smutna pamiątka po epidemii nieznanej bliżej choroby, która nawiedziła Zawichost w 1666 roku. Wszystkich mieszkańców, którzy padli wówczas ofiarą ,,morowego powietrza”, pochowano we wspólnej mogile, na niewielkim wzniesieniu, obok drogi Sandomierz – Zawichost. Nad mogiłą czuwa dzisiaj prosty, metalowy krzyż.

Władze miasta powiadomiły już policję, która bada sprawę. Jeśli ktoś dysponuje wiarygodnymi informacjami na ten temat, proszony jest o kontakt.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments