Mieszkańcy gminy Obrazów krytycznie wobec planów budowy drogi ekspresowej S 74

0
158

Foto: Gmina Obrazów

6 lipca w sali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Obrazowie odbyło się spotkanie informacyjne w sprawie przebiegu planowanej budowy drogi ekspresowej S 74 z Opatowa do Niska. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele GDDKiA, Transprojekt Gdański – projektant trasy oraz Wójt Gminy Krzysztof Tworek wraz z mieszkańcami zainteresowanymi przebiegiem drogi.

Przedstawiciele inwestora i projektanta przedstawili mieszkańcom  informacje dotyczących inwestycji. Mówiono o charakterze drogi, znaczeniu dla regionu, wywłaszczeniach, terminach oraz proponowanych wariantach przebiegu trasy. Zebrani mieszkańcy mieli serię konkretnych pytań, na które odpowiadali przedstawiciele Inwestora.

Wiele emocji wzbudziły proponowane warianty trasy ( na terenie gminy Obrazów planowany jest odcinek o długości ok. 10 km) – mieszkańcy nie godzą się na to, by droga dzieliła ich gminę na pół. Nie chcą tracić swoich działek, sadów, domów i zabudowań gospodarczych, które są całym dorobkiem ich życia. Wójt zgodził się z krytycznymi uwagami  mieszkańców i przyznał, że żadna z tras nie może być zaakceptowana. Czy uda się znaleźć kompromis?

Mieszkańcy mają od dnia wczorajszego 14 dni na złożenie uwag na piśmie ( druk pod linkiem: https://www.gddkia.gov.pl/…/S74_%20Formularz%20opinii%20-%2… ) i wysłanie w formie listownej lub elektronicznej na adres projektanta trasy (Transprojekt Gdański Spółka z o.o. Pracownia Projektowa w Warszawie, ul. Kłobucka 25, 02-699 Warszawa; biuro.w-wa@tgd.pl z dopiskiem: Akcja informacyjna „Budowa drogi ekspresowej S74 na odcinku Opatów – Nisko”). 

Szczegółowe mapy przebiegu 4 wariantów S74 przebiegające przez Gminę Obrazów do pobrania pod linkiem:

https://www.gddkia.gov.pl/…/akcja…/3_Gmina%20Obraz%C3%B3w.7z

Źródło: Gmina Obrazów

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments