Majówka dla Bartusia Przychodzkiego

Ta majówka jest dla niego – Bartusia Przychodzkiego z Sandomierza, o którego zdrowiu i przyszłości decyduje bezduszne 9,5 miliona złotych. Tyle właśnie potrzeba na skuteczną kurację półrocznego pacjenta, zmagającego się z SMA. Pod tą nazwą kryje się rdzeniowy zanik mięśni. Tylko terapia genowa – najdroższy lek świata – może powstrzymać niszczycielski rozwój choroby.

Na szczęście Bartuś zyskał już ogromne grono przyjaciół i osób, wspierających jego rodzinę w walce o uzyskanie tej niebotycznej kwoty. Zbiórka środków trwa. W mediach społecznościowych toczą się licytacje na ten cel, jednak skarbonka Bartusia zapełnia się bardzo powoli. A liczy się czas! Dlatego właśnie dzisiaj – 1 maja, rozpoczęła się wielka zbiórka uliczna, największa od lat charytatywna zbiórka pieniędzy w regionie świętokrzyskim.

Dotychczas zebrano ponad 1,6 miliona złotych, a w zbiórkę  zaangażowało się już kilkadziesiąt tysięcy osób. To jednak za mało – potrzeba milionów ludzkich serc, które zwrócą uwagę na Bartusia i ofiarują mu swoją pomoc.

Ta majówka jest dla niego – apelujemy zatem o wsparcie. Na ulicach Sandomierza można już dziś spotkać wolontariuszy z puszkami – w imieniu chłopca prosimy, nie omijajcie ich obojętnie. Są też namioty informacyjne akcji #9milionówserc dla Bartusia oraz specjalna, mobilna pocztówka na czterech kołach, na której będzie można przesłać Bartusiowi pozdrowienia.

Atrakcją drugiego dnia ( niedziela) zbiórki będzie również symboliczny gest wypuszczenia w niebo kilkuset balonów w kształcie serduszek dla Bartusia. Wydarzenie wspierają sandomierskie władze – Burmistrz Miasta Sandomierz – Marcin Marzec oraz Starosta Sandomierski – Marcin Piwnik. Ponadto znani sportowcy, Karol Bielecki, Karolina Kołeczek, Radosław Majdan. Pomagają też artyści, miejscowi restauratorzy, osoby prywatne, sandomierscy rycerze, fani motoryzacji oraz lokalne koła gospodyń wiejskich.

Na przykład panie z KGW Linowianki wkraczają do akcji jutro, czyli w niedzielę –  zapraszają na sandomierski Rynek do swojego stoiska. Będą częstować pysznym, domowym ciastem, pajdami swojskiego chleba z domowym smalcem ze skwarkami i kiszonym ogórkiem, podpłomykami i praznolami ( fajercoki ) – wszystko świeżo przygotowane we własnym zakresie.

Do akcji przystąpiły też przedszkola, szkoły, strażacy – organizują zbiórki nakrętek, kiermasze, internetowe wyzwania… Wszyscy mają jeden wspólny cel.

Dzisiejszy Wieczorny Marsz Nordic Walking dla Bartusia Przychodzkiego pod patronatem Starosty Sandomierskiego i Burmistrza Miasta Sandomierza jest doskonałą okazją dla zebrania kolejnych, cennych złotówek na terapię.

Można także wesprzeć Bartusia wirtualnie, udostępniając zbiórkę i wpłacając symboliczną kwotę do internetowej puszki chłopca!

O aktualnych działaniach, wspierających zbiórkę, można poczytać na Bartusiowym blogu na portalu Facebook – Bartuś Przychodzki kontra SMA. A także na grupie Kibiców Bartka, gdzie prowadzone są licytacje charytatywne: Facebook – Bartuś – Pogromca SMA – Licytacje.

Poza tym można pomóc Bartusiowi, wysyłając SMS na numer 72365 o treści 0116442, koszt to 2,46 zł brutto (z VAT.

Wpłaty poprzez przelewy bankowe:
Fundacja “Serca dla Maluszka”
ul. Kowalska 89 m.1 43-300 Bielsko-Biała
Bank Millennium S.A. 85 1160 2202 0000 0001 9214 1142

W tytule przelewu prosimy wpisać: 1792 Bartłomiej Przychodzki. Zbiórka pieniędzy na leczenie Bartusia odbywa się pod skrzydłami Fundacji Siepomaga Fundacji „Serca dla Maluszka”.

Oprac: Malgo La

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments