Koprzywnica w Wielkanocnej odsłonie. 

Foto: Gmina Koprzywnica

Koprzywnica w Wielkanocnej odsłonie.  Świąteczne ozdoby w stylu eko. Miasto zdobi także ponad 600 bratków.

 

Koprzywnicki rynek i jego najbliższe otoczenie zdobią już wielkanocne ozdoby. O świętach przypominają stojące na zielonej części rynku drewniane zające, kolorowe pisanki, kurka, których ciepła kolorystyka ma rozświetlić  mieszkańcom, ten trudny czas pandemii.
Na latarniach wiszą wieńce z wierzby i bukszpanu, a przy budynku Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu oczy cieszą oryginalne stroiki i przyozdobione pisankami drzewko.  – Mam nadzieję, że dekoracje na rynku wprowadzą mieszkańców w atmosferę Świąt Wielkanocnych – powiedziała Aleksandra Klubińska, burmistrz Koprzywnicy.
Ozdoby zostały wykonane  z materiałów naturalnych – drewno, gałązki wierzby, bukszpanu,  traw, mchu, wydmuszek  jaj, co w nawiązaniu do ekokulturalnych działań podejmowanych przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu tworzy swoistą harmonię.
Dodatkiem do wielkanocnych ozdób w Koprzywnicy są bratki, które zdobią już centrum miejscowości.  Żółte, bordowe, pomarańczowe, białe i fioletowe. Tradycyjne i miniaturki. Jednokolorowe i mieszane. Ponad 600 bratków zdobi już centrum miejscowości Koprzywnicy.
Kwiaty posadzono na czterech dużych klombach oraz w  kilkunastu mniejszych gazonach. Kwiaty rosną na rynku głównym, dawnym rynku handlowym przy ulicy 11 Listopada  oraz w skrzynkach przed Urzędem Miasta i Gminy.
Wiosennymi nasadzeniami i układaniem kompozycji  zajęli się pracownicy Urzędu Miejskiego, dbający o miejską zieleń. Poprzedziły je pozimowe prace pielęgnacyjne, które objęły przycinanie krzewów, krzewinek, bylin oraz ozdobnych traw.
Burmistrz Koprzywnicy Aleksandra Klubińska ma nadzieję, że bratkowe kompozycje, będą zdobić miejscowość i cieszyć mieszkańców, dlatego prosi o uszanowanie nasadzeń.
Oprac: MalgoLa
       
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments