,,Koperta Życia Caritas” – wspólna akcja Caritas i Fundacji Biedronki

„Koperta Życia Caritas” to wspaniała i bardzo przydatna akcja. Dotyczy przede wszystkim osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych, którzy zmagają się z wieloma problemami zdrowotnymi. A czemu służy? 

Koperta zawiera formularz z najważniejszymi informacjami o aktualnym stanie zdrowia seniora. W razie choroby bądź braku kontaktu z osobą starszą, są jedynym źródłem wiedzy na temat zdrowia tej osoby. Kopertę należy umieścić w lodowce, na górnej półce, a magnes – przyklejony do lodówki, wskazywać będzie miejsce, w którym się znajduje. Dzięki temu, informacje o stanie zdrowia seniora będą łatwo dostępne dla ratowników.

Znaczenie takiej koperty określiła najlepiej jedna z Seniorek.  – „Jestem osobą samotną i w przypadku choroby odpowiednie służby będą wiedziały, na co choruję, na co mam uczulenie, jakie leki przyjmuję. Bardzo się cieszę z tej inicjatywy, skierowanej do osób starszych”. Organizatorem akcji jest Caritas i Fundacja Biedronki. W jaki sposób można zaopatrzyć się w tę kopertę?

Otóż Koperty Życia będą docierać do seniorów za pośrednictwem wolontariuszy Caritas, wraz ze specjalnymi paczkami świątecznymi.

Z pewnością ta inicjatywa zwiększy poczucie bezpieczeństwa seniorów i ułatwi służbom medycznym udzielenie im pomocy.

Dowiedz się więcej o akcji „Koperta Życia Caritas” http://www.sandomierz.caritas.pl/wpis/704

Źródło: Caritas Diecezji Sandomierskiej

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments