Konferencja prasowa poświęcona promocji albumu pt. “Znaki Pamięci”

0
56
Foto: Starostwo Powiatowe w Sandomierzu

11 listopada, po uroczystościach Narodowego Święta Niepodległości, przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Sandomierzu odbyła się konferencja prasowa. Miała ona na celu promocję albumu pt. “Znaki Pamięci”.

Album zawiera sklasyfikowane znaki i symbole, które świadczą o naszej pamięci historycznej. Są to krzyże, pomniki oraz pamiątkowe płyty i głazy.
Jak napisał we wstępie do albumu starosta Marcin Piwnik, “Pokolenia przemijają, pamięć wzniosłych czynów i wielkich zasług nie ginie. Pochylmy się więc nad naszą historią, nad naszą przeszłością, by stąd czerpać mądrość i siłę do codziennych zadań“.
Co ważne, album nie jest dostępny w sprzedaży, jednak trafi w najbliższym czasie do bibliotek i szkół. Jego wydawcą jest Starostwo Powiatowe w Sandomierzu, które dziękuje wszystkim za udział w spotkaniu, promującym tę niezwykłą książkę.
Szczególne podziękowania, za zaszczycenie swoją obecnością, starostwo kieruje do J. E. Ks. dr Krzysztofa Nitkiewicza Biskupa Sandomierskiego.
Druk i oprawę albumu wykonało Wydawnictwo i Drukarnia Diecezjalna w Sandomierzu.
Spotkanie promocyjne odbyło się zgodnie z zasadami rygoru sanitarnego, organizator dziękuje wszystkim uczestnikom za zachowanie zasad bezpieczeństwa.
Źródło: Starostwo Powiatowe w Sandomierzu                                                          Oprac: Malgo La
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments