Kolejne ,,elektryki” dla świętokrzyskiej policji, w tym także dla KPP w Sandomierzu

1
212

Świętokrzyscy policjanci otrzymali dziewięć nowych radiowozów. Wszystkie posiadają napęd elektryczny. Łączna wartość zakupu wynosi ponad 1,5 miliona złotych. Zakup współfinansował kwotą 612 tys. złotych Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Co wyróżnia te nowe radiowozy? Przede wszystkim nowoczesny design i w pełni elektryczny napęd. Warto przypomnieć, że od pewnego czasu „elektryki” służą już policjantom w wybranych jednostkach – są to Nissany Leaf.

Natomiast KIA Niro to zupełnie nowy pojazd, który zagości w roli radiowozu świętokrzyskiej Policji. Moc na poziomie 204 koni mechanicznych, zasięg, wynoszący 450 km i wyposażenie sprawiają, że samochody te są niezwykle sprawnym środkiem transportu, szczególnie w ruchu miejskim. Ponadto na pokładzie znajdują się nowoczesne systemy bezpieczeństwa oraz kamery, wspomagające parkowanie. Poza tym, pojazdy zapewniają wysoki poziom komfortu jazdy.

Nowe „elektryki” trafią do komend powiatowych w Busku-Zdroju, Jędrzejowie, Końskich, Sandomierzu, Skarżyska, Włoszczowy oraz do komendy miasta i wojewódzkiej w Kielcach.

Łączna wartość zakupu to 1 547 586 złotych. Współfinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach stanowi 612 000 złotych. Wraz z pojazdami zakupiono stacje ładowania o wartości 34 095, gdzie 18 000 złotych pochodzi ze wspomnianego dofinansowania.

Źródło: Świętokrzyska Policja

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pako
Pako
1 miesiąc temu

Po ilu latach samochody pojda na zlom? Wymiana baterii to gora 8 lat nie mowiac o utracie pojemnosci akumulatorow czyli znacznym ograniczeniu zasiegu i mocy . Obecnie wymiana baterii akumulatorow to okolo 100000 zl. Nie dajmy sie zwariowac tzw ekologom jedynie nabijaja kase zagranicznym cwaniakom . Za te pieniadze mozna by kupic 20 samochodow z silnikami benzynowymi ,z mozliwoscia sprzedazy po kilku latach