Kapsuła Marzeń została zakopana!

Foto: Agata Osika-Kucharska – udostępnione przez M-GOK w Zawichoście

Oprac: Malgo La

Nie ma nic piękniejszego od dziecięcego uśmiechu. Wiedzą o tym doskonale organizatorzy imprezy plenerowej z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka – pracownicy Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Zawichoście z panią dyrektor Patrycją Sus-Lutyńską na czele. Imprezy innej niż dotychczasowe, bo uwzględniającej zalecenia sanitarne, które mimo stopniowego łagodzenia, wciąż dyktują określone warunki.

Przybyłe na swoją uroczystość dzieci z podwójnym uśmiechem bawiły się doskonale. Dlaczego podwójnym? Jeden gościł na twarzy, drugi – wyrysowany własnoręcznie na słonecznych tabliczkach, przygotowanych przez Organizatora – stanowił dla zebranych dodatkowy zastrzyk optymizmu. Tabliczki – wyeksponowane w ogrodzie ośrodka kultury wywołują uśmiech na twarzach przechodniów – znużonych już nieco ograniczeniami i społecznym dystansem.

O czym marzą nasze dzieci? O tym, być może, dowiemy się w przyszłym roku… Na razie ich koronamarzenia, spisane na karteczkach, zostały zamknięte w kapsule i zakopane w ogródku na skarpie przed budynkiem M-GOK. Za rok kapsuła zostanie otwarta, a najciekawsze marzenia – odczytane. Mamy nadzieję, że się spełnią.

W tej radosnej imprezie aktywnie uczestniczyła Katarzyna Kondziołka – Burmistrz Zawichostu, która – co widać na zdjęciach – częstowała milusińskich słodkościami i równie dobrze się bawiła. Wszyscy miło spędzili to poniedziałkowe popołudnie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments