Kąpielisko w Koprzywnicy już działa

Foto: Miasto i Gmina Koprzywnica

Na mapie czynnych kąpielisk w powiecie sandomierskim pojawił się kolejny punkt. Od piątku 16 lipca oficjalnie działa kąpielisko nad zalewem w Koprzywnicy. Pod nazwą “Brodzik” miejsce to ma być okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli do dnia 14 sierpnia. Nad bezpieczeństwem kąpiących się będzie czuwać dwóch ratowników.

Do dyspozycji wypoczywających są parasole, pojawią się także leżaki. Poza tym działa tu punkt gastronomiczny i oczywiście – są toalety. W najbliższych dniach pojawi się także kilka niespodzianek. Jak zapewnia burmistrz Koprzywnicy Aleksandra Klubińska, w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie kąpiących się, gmina podjęła wszelkie kroki, by uniknąć sytuacji sprzed roku. Przypomnijmy – wtedy to u kilku osób po kąpieli w zalewie pojawiła się wysypka. Teraz specjaliści z Politechniki Rzeszowskiej dokonali analizy wody i wykluczyli możliwość wystąpienia w zalewie rdestnicy – rośliny, która mogłaby spowodować pojawienie się wysypki.

Wniosek o utworzenia miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli złożyła gmina Koprzywnica i to ona będzie organizatorem tego miejsca. Wniosek uzyskał pozytywną opinię Głównego Inspektora Ochrony Środowiska Departamentu Monitoringu Środowiska w Kielcach. Ponadto aprobatę Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Sandomierzu oraz Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w Krakowie.

Źródło: Miasto i Gmina Koprzywnica

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments