Jak działa punkt szczepień powszechnych w Sandomierzu?

Foto: ŚUW w Kielcach

W Sandomierzu uruchomiono kolejny punkt szczepień powszechnych w województwie świętokrzyskim. W dniu otwarcia, czyli 26 kwietnia odwiedzili go wojewoda Zbigniew Koniusz, włodarze miasta, powiatu i inni goście specjalni. Teraz odwiedzają go licznie osoby, zarejestrowane do szczepienia przeciwko COVID-19.

Jest to drugi po Jędrzejowie punkt szczepień powszechnych przeciw COVID-19 w województwie świętokrzyskim. Mieści się w zaadaptowanej hali sportowej sandomierskiego II Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Mickiewicza.

Punkt działa od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 -21.00 oraz w soboty od 07.00 do 15.00. Pracują w nim kilkuosobowe zespoły, składające się z personelu Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu. Mogą one dziennie zaszczepić ponad 300 osób.

I tak jest. Program szczepień w Sandomierzu cieszy się dużym zainteresowaniem. Według informacji, uzyskanych bezpośrednio w punkcie szczepień, od pierwszego dnia działalności zaszczepiono już 1200 osób, a kolejne 100 szczepień zaplanowano na dzisiaj. Pacjenci otrzymują szczepionki firm Pfizer/BioNTech i Moderna.

Ponieważ codziennie nie zgłaszają się 2 – 3 osoby z listy, niewykorzystane dawki otrzymują chętni, którzy zgłoszą się w punkcie pod koniec dnia. Sprawdziliśmy też, jakie są terminy rejestracji – bez problemu można zaszczepić się już 11 maja. Z pewnością warto!

Oprac: Malgo La

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments