Inwestycje na terenie miasta i gminy Koprzywnica

0
190

Trwają drogowe inwestycje na terenie miasta i gminy Koprzywnica. Część wyremontowanych odcinków jest już gotowa. Inne jeszcze w realizacji.

Nowe, asfaltowe nawierzchnie, chodniki, utwardzone pobocza, mijanki dla samochodów. To tylko część drogowych inwestycji  realizowanych w ramach remontu dróg na terenie miasta i gminy Koprzywnica. W sumie wyremontowano dotychczas około trzy kilometry dróg. Remonty są możliwe między innymi dzięki finansowemu wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych. Część środków na remonty przekazała gmina ze swojego budżetu.

Aleksandra Klubińska, burmistrz Koprzywnicy mówi, że pomimo trudnej sytuacji związanej z koronawirusem wszystkie zaplanowane inwestycje w tegorocznym budżecie  są realizowane. Częściowe odbiory dróg odbyły się już na ulicy Czynowej i Tarnobrzeskiej oraz na drodze Krzcin – Łukowiec.  – Pozostały jeszcze zabiegi kosmetyczne, jak oznakowanie pionowe i poziome, obsianie poboczy trawą. Przymierzamy się do końcowych  odbiorów z udziałem władz województwa świętokrzyskiego, pana wojewody. Myślę, że do 30 września zdążymy – powiedziała Aleksandra Klubińska.
Postęp prac na poszczególnych odcinkach remontowanych dróg wygląda następująco:
W ramach kontynuacji zadań wieloletnich wyremontowana została ulica Czynowa w Koprzywnicy. Na remontowanej drodze nie było możliwości budowy chodników, dlatego pobocza zostały poszerzone i utwardzone. Położona została nowa nawierzchnia asfaltowa. Ostatnie etap prac polega na wykonaniu podjazdów.  Dzięki prowadzonym pracom poprawiło się bezpieczeństwo użytkowników  drogi oraz  komfort przejazdu przez remontowaną ulicę.
Pełną parą przebiegają prace remontowe przy  ulicy Tarnobrzeskiej w Koprzywnicy. Jest to wieloletnia inwestycja, przy której prace przygotowawcze rozpoczęły się już w 2019 roku.  Remont drogi, przebiegającej przez centrum Koprzywnicy jest możliwy dzięki pozyskaniu przez burmistrz Koprzywnicy Aleksandrę Klubińską  pieniędzy z Funduszu Dróg Samorządowych. Wyremontowano już chodniki. Poprzednie chodniki pamiętały czasy powojenne. W ramach tego zadania ulica Tarnobrzeska zyska także nową nawierzchnię asfaltową. Termin zakończenia prac zaplanowano na koniec września 2020 roku.
Trwa także przebudowa  drogi  gminnej Krzcin – Łukowiec w gminie Koprzywnica. Do tej pory na tej drodze nie było nawierzchni asfaltowej. Przebudowa drogi gminnej poprawi przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców, w tym głowienie użytkowników mających pola uprawne na których prowadzona jest produkcja rolna. Dzięki przebudowie zostanie zachowana łączność miedzy miejscowościami Krzcin- Łukowiec. Nowa nawierzchnia zwiększy komfort użytkowy wszystkich pojazdów. Przebudowa drogi gminnej obejmuje odcinek drogi o długości  1990 metrów bieżących   polegająca na  wykonaniu jezdni o nawierzchni bitumicznej, szerokości 3,50 metra  z obustronnymi poboczami o szerokości 0,75 metra na każdą stronę wraz z mijankami w ilości pięciu sztuk. Przebudowa drogi gminnej Krzcin – Łukowiec realizowana jest przy wsparciu Funduszu Dróg Samorządowych.  Całkowita wartość zadania wyniesie 657 tysięcy 806, 68 złotych, przy dofinansowaniu 394 tysięcy 684  złotych.  Termin zakończenia inwestycji  październik 2020 rok.
Zakończył się już także remont odcinka drogi w miejscowości Beszyce, w gminie Koprzywnica. Droga w Beszycach została wyremontowana na odcinku 150 metrów. Remont kosztował około 36 tysięcy złotych i został w całości sfinansowany z budżetu miasta i gminy Koprzywnica. Dzięki nowej nawierzchni  poprawiła się nie tylko estetyka drogi, jej otoczenie, ale przede wszystkim komfort przejazdu i bezpieczeństwo użytkowników drogi.  W ramach remontu nawierzchni poprawiono i utwardzono również pobocza drogi.
W centrum Koprzywnicy trwają obecnie  prace na ulicy Sandomierskiej. Dotychczas wykonawca  wymienił  wodociąg i przyłącza. Remont obejmuje odcinek drogi o dł. 339 mb polegający na odnowieniu nawierzchni jezdni    z mieszanki mineralno – asfaltowej na całej szerokości od 6,0 do 7 m, nowej nawierzchni obustronnych chodników o szerokości zmiennej  i zjazdów z kostki brukowej betonowej. Firma przystąpiła już do budowy chodników. W dalszej kolejności położy nawierzchnię asfaltową.
Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wynosi  378 473,00 złotych. Całkowita wartość inwestycji   540 676,53 złotych.Termin zakończenia remontu połowa listopada.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments