Laptopy dla uczniów i inne dobre wiadomości dla mieszkańców gminy Zawichost.

Foto: Udostępnione przez Katarzynę Kondziołkę

Oprac: Malgo La

Burmistrz Zawichostu – Katarzyna Kondziołka, przekazała dzisiaj na swoim profilu kilka dobrych wiadomości, na które z pewnością czekają wszyscy mieszkańcy miasta i gminy.      Pierwszą kieruje do uczniów, którzy z powodu braku odpowiedniego sprzętu, mają problemy z realizacją podstawy programowej w nauczaniu online.

Burmistrz poinformowała, że Gmina Zawichost otrzymała 45 000 złotych dofinansowania    w ramach rządowego programu “Zdalna Szkoła”. Za pozyskane środki zakupione zostaną laptopy oraz tablety dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji.

Jednocześnie przygotowujemy się do akcji wydawania maseczek ochronnych wielokrotnego użytku – mówi Katarzyna Kondziołka. – Od jutra zaczynamy je dostarczać, trafią po jednej do każdego gospodarstwa domowego. Będziemy kontynuowali tę akcję po Świętach. Maseczki szyte są w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Piotrowicach, Środowiskowym Domu Samopomocy w Zawichoście, Klubach Seniora w Piotrowicach i Linowie. Swoją pomoc w szyciu maseczek zaproponowała także Pani Małgorzata Mianowana, radna Rady Miejskiej oraz sołtys Czyżowa Szlacheckiego. O pomoc poproszę także KGW Wygodzianki.

To nie koniec dobrych wiadomości  – także od jutra rozpoczynamy  dezynfekcję miejsc publicznych w naszej gminie. W pierwszej kolejności odkażane będą wiaty przystankowe, wiaty na odpady komunalne, kosze na śmieci, ławki, barierki przy schodach itp.

Działania te z pewnością przyczynią się do ograniczenia transmisji koronawirusa i złagodzenia jego skutków.

W trosce o bezpieczeństwo powodziowe gminy, Katarzyna Kondziołka starała się od pewnego czasu o środki na  podwyższenie i rozbudowanie wałów przeciwpowodziowych w Zawichoście oraz w Piotrowicach. Teraz informuje, że jej działania zakończyły się sukcesem –  wielomilionowe inwestycje, o które zabiegała, zostaną zrealizowane, co znacząco poprawi bezpieczeństwo powodziowe w naszej gminie. To wynik dobrej współpracy pomiędzy PGW Wody Polskie, Rządem i Samorządem.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments