Giełdowy Rynek Rolny – magazyny zwolnione z opłat

0
142
Obraz Pexels z Pixabay

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Kielcach informuje, że Zarząd Towarowej Giełdy Energii S.A. podjął ważną decyzję. Dotyczy ona zwolnienia magazynów przystępujących/działających w Systemie Magazynów Autoryzowanych z opłat do 31 grudnia 2021 r. Giełdowy Rynek Rolny działa na podstawie licencji Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Czego zatem dotyczy zwolnienie z opłat?

Dotyczy złożenia wniosku o autoryzację magazynu zbożowego, ponadto przeprowadzenia dodatkowej kontroli autoryzacyjnej oraz uczestnictwa w Systemie Magazynów Autoryzowanych (opłaty rocznej).

Od 1 września 2020 r. handel na Giełdowym Rynku Rolnym, powstałym w ramach projektu Platforma Żywnościowa, odbywa się na zasadzie licencji. Udzielił jej Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa dla TGE S.A.

Giełdowy Rynek Rolny to pionierskie i innowacyjne rozwiązanie, przygotowane w odpowiedzi na postulaty oraz konsultacje z przedstawicielami sektora rolno-spożywczego. Z dniem 31 sierpnia 2020 roku dobiegł końca pilotaż projektu Platforma Żywnościowa. Realizowała go Grupa Kapitałowa GPW (GPW, TGE, IRGiT) na zlecenie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Więcej informacji o bieżącej działalności Giełdowego Rynku Rolnego można znaleźć na stronie internetowej pod adresem: www.tge.pl/rtrs.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments