Festiwal Filmów-Spotkań NieZwykłych wśród nominowanych do prestiżowej nagrody Ambasador Wschodu!

0
210
Foto: UM w Sandomierzu

Spieszymy z informacją, że Festiwal Filmów-Spotkań NieZwykłych otrzymał nominację do prestiżowej nagrody Ambasador Wschodu! Gratulujemy serdecznie nominacji i trzymamy kciuki, by stał się zwycięzcą w tej kategorii!

Kategoria Projekt – obejmuje wszelkie rodzaje inicjatyw o charakterze społecznym lub kulturalnym, realizowane na terenie Polski Wschodniej. Zarówno przez osoby, grupy nieformalne, podmioty gospodarcze, jak i organizacje trzeciego sektora lub instytucje. Tytuł przyznaje się za innowacyjne, niestandardowe przedsięwzięcia o charakterze społecznym, wielokulturowym i transgranicznym, realizowane na terenie wschodniej Polski.

Ten tytuł honoruje osoby, podmioty i instytucje, działające na terenie wschodniej Polski oraz jej pograniczu. Początki nagrody sięgają 2013 roku, kiedy to z inicjatywy wydawcy kwartalnika ,,Kraina Bugu” odbyła się pierwsza edycja konkursu, zakończona galą Ambasadorów Wschodu oraz wręczeniem pierwszych tytułów. Od tego czasu inicjatywa z każdą edycją rozszerza swój zakres, zarówno geograficzny jak i merytoryczny.

Podczas pierwszej edycji w 2013 roku  nagrodzono osoby i podmioty, działające w środkowo-wschodniej Polsce. Kolejne edycje konkursu skłoniły do rozszerzenia zakresu geograficznego na działania i inicjatywy, realizowane na całym obszarze Polski Wschodniej, od Suwałk po Sanok. Od roku 2015 zmieniono także formułę merytoryczną i obok dziedzin takich jak: działalność kulturalno-społeczna, samorząd, biznes, turystyka pojawiły się także kategorie: kultura i sztuka oraz odpowiedzialność społeczna. W każdym roku przyznaje się także Nagrodę specjalną za działania transgraniczne lub transregionalne oraz Tytuł Honorowego Ambasadora Wschodu, za całokształt działalności.

Wśród nominowanych 7. edycji znaleźli się również:
– Podlasie Jazz Festival
– Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Romualda Mikoszewskiego pt. „Ziemia najbliższa” Łosicki Dom Kultury
– Międzynarodowy Festiwal Teatralny Wertep / International Theatre Festival
– Tutejsi – projekt fotograficzny Mateusza Baja
– Społeczne Muzeum Żydów Białegostoku i regionu The Jewish Place in Bialystok
– Arts of Narol
– Ogólnoświatowe Regaty Żaglowych Łodzi Okrągłych
– Festiwal Trzech Kultur we Włodawie
– Sabantuj Ogólnopolski Festiwal Kuchni Tatarskiej
– Centrum Rozwoju Wolontariatu i NGO w Biłgoraju – Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej
– Centrum Trzech Kultur w Suchowoli
– Europejski Festiwal Tradycyjnych Gier i Zabaw Awf Biała Podlaska
– Satyrblues

Gratulujemy i czekamy na ostateczne wyniki!

Źródło: Urząd Miejski w Sandomierzu

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments