Dzień Babci i Dziadka w Sandomierzu… przed monitorem

0
259

W tym roku, z racji obostrzeń i rygorów sanitarnych, Dzień Babci i Dziadka w Sandomierzu będzie wydarzeniem nietypowym – na Fecebooku. Zaproście ich zatem przed monitor, na wideokonferencję na platformie Zoom. Naprawdę warto! Co przygotowano?

Po pierwsze, panel bezpieczeństwa, a w nim:

Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu omówi temat bezpieczeństwa w domu i na drodze, oraz ochrony przed  oszustwami. Opowie, jak nie dać się oszukać metodą “na wnuczka”, “na policjanta”, „na pracownika instytucji pomocowych”.

Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu wypowie się na temat: bezpieczny senior w mieszkaniu i w domu (jak zabezpieczyć się przed zatruciem tlenkiem węgla w sezonie grzewczym).

Po drugie, panel o zdrowiu:

Dr Jacek Łabudzki – pediatra, sportowiec, ultramaratończyk udzieli  porad, dotyczących zdrowia w czasie nasilonego sezonu chorobowego. Poza tym poruszy temat: ruch i aktywność metodą na długowieczność – mity i prawdy.

Magdalena Serwatka – psycholog współpracujący z OPS w Sandomierzu omówi metody aktywizacji pamięci i koncentracji. Wyjaśni, jak zrozumieć wnuki – w prostych słowach o różnicy pokoleń. Oprócz tego udzieli porad, jak walczyć z uczuciem samotności w trudnych czasach pandemii. Z pewnością temat ten wzbudzi duże zainteresowanie.

Źródło: Urząd Miejski w Sandomierzu

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments