Działaj Lokalnie – podsumowanie programu w Sandomierzu

0
116
Foto: Starostwo Powiatowe w Sandomierzu

18 lutego w Ośrodku Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu odbyło się podsumowanie programu “Działaj Lokalnie”. Na realizację programu przeznaczono 15 tys. zł w formie regrantingu dla działających na terenie powiatu organizacji pozarządowych. Do programu przystąpiła także gmina Łoniów. Łączna pula środków finansowych przeznaczonych na projekty na terenie powiatu sandomierskiego wynosiła 40 tys. zł.

Jest to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (PAFW), realizowane przez Ośrodki Działaj Lokalnie. Takim ośrodkiem na terenie powiatu jest Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości. Konkurs grantowy skierowany jest przede wszystkim do początkujących organizacji, które – realizując mały projekt na rzecz swojej społeczności, mogą zdobyć cenne doświadczenie. Wspiera się projekty na rzecz współpracy mieszkańców dla dobra wspólnego, służące pobudzaniu aspiracji rozwojowych i poprawie jakości życia. Podejmowane działania mają przyczynić się do budowania lokalnego kapitału społecznego.

I tak, na terenie powiatu dotacje otrzymało 11 organizacji. Jak zatem wykorzystano te środki?

Między innymi na utworzenie Izby Pamięci w Skotnikach oraz stworzenie ciekawego miejsca do odpoczynku w Żurawicy. Poza tym na rozwój umiejętności technologicznych u osób dorosłych oraz warsztaty nordic walking i kulinarne w Gminie Samborzec. To nie wszystko – dofinansowano także kino plenerowe w Koprzywnicy, utworzenie placu rekreacyjnego i zajęcia prozdrowotne w Wygodzie. Przekazano środki na zakup kamery termowizyjnej dla OSP Skotniki. Ponadto na projekt antycovidowy, aktywizujący mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Sandomierzu oraz stworzenie ogrodu w Domach dla Dzieci i Młodzieży w Łoniowie.

Podczas spotkania rozstrzygnięto także konkurs „Opowiedz”, w którym organizacje, biorące udział w projekcie poprzez film opowiadają o swoich działaniach.

I miejsce zajęło Stowarzyszenie „Lato”, realizujące projekt pt. Odpocznij i naucz.

II miejsce – ex aequo:

– Stowarzyszenie „Nasze Skotniki”, realizujące projekt pt. Skotnicka historia.

– Stowarzyszenie Domów dla Dzieci i Młodzieży w Łoniowie „Bliżej marzeń”, realizujące projekt pt. Ogród Naszych Marzeń.

Zwycięzcom konkursu gratulujemy i czekamy na kolejną, tegoroczną edycję programu „Działaj Lokalnie”.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Sandomierzu

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments