Burmistrz Zawichostu potwierdza swoją skuteczność!

Oprac. Malgo La

Obok wielu cennych inicjatyw Burmistrza Miasta i Gminy Zawichost Katarzyny Kondziołki, realizacja rządowego programu Maluch+ jest jedną z najbardziej oczekiwanych                 w środowisku. Jak pisałam kilka dni temu, w Zawichoście powstanie Klub Malucha, będzie on pełnił funkcję żłobka, w którym opiekę znajdzie 8 dzieci z terenu gminy, co rozwiąże rodzicom pracującym zawodowo problem z zapewnieniem opieki swoim najmłodszym pociechom.

Wczoraj, 6 lutego 2020 roku, w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach, podczas konferencji samorządowców, parlamentarzystów i przedstawicieli oświaty, poświęconej działaniom rządu na rzecz rodzin, osób starszych i niepełnosprawnych, pani burmistrz odebrała z rąk wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej Pawła Wdówika promesę dofinansowania tegorocznej edycji programu Maluch + na kwotę 129 360 złotych.

To rządowe wsparcie, mające na celu wyrównywanie szans – łącznie prawie 10, 6 mln złotych, trafiło do 9 adresatów. Są to gminy, które chcą uruchomić nowe instytucje opieki nad dziećmi do lat 3 albo nowe miejsca w już funkcjonujących żłobkach, klubach dziecięcych lub u dziennego opiekuna – Jędrzejów, Miedziana Góra, Działoszyce, Pińczów, Klimontów, Krasocin, Bogoria, Morawica i Zawichost.

W województwie świętokrzyskim powstanie dzięki temu 467 nowych miejsc opieki          nad najmłodszymi dziećmi.

Pani burmistrz dziękuje Wojciechowi Bunatowskiemu, dyrektorowi Centrum Usług Wspólnych, za przygotowanie dobrego wniosku

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments