Zielona klasa przy szkole w Hucisku już czeka na uczniów… Finał projektu “Razem jakby lepiej”

Foto: Gmina Harasiuki

Stowarzyszenie Naszym Dzieciom zrealizowało projekt Razem jakby lepiej” – wspólnie tworzymy Zieloną Klasę na placu przy szkole w Hucisku. Zielona klasa już czeka na uczniów…

W efekcie działań projektowych powstała altana do nauki i spotkań oraz ogródki: cztery pory roku, ziołowy i meteorologiczny. Jest to zakątek, stanowiący bazę edukacyjną do zajęć przyrodniczych i ekologicznych dla uczniów Szkoły Podstawowej w Hucisku. Będą tu mogli prowadzić ciekawe badania, eksperymenty i obserwacje.

Jednocześnie to również stosowne miejsce do wypoczynku, miłego spędzania wolnego czasu w gronie rodziny, aktywności społecznej, pogłębiania relacji międzyludzkich i międzypokoleniowych.

Realizacja projektu była możliwa, dzięki wsparciu rodziców, członków Kół Gospodyń Wiejskich i Ochotniczej Straży Pożarnej – liderów wszelkich zmian w tym środowisku. Ich działania pokazały, jak może zmienić się świat, jeżeli to z potrzeby serca płynie zaangażowanie i chęć zrobienia czegoś dla innych. Żadna pandemia czy kryzys tej potrzeby serca nie mogły zgasić.

Projekt dofinansowała Fundacja BGK w programie „Moja Mała Ojczyzna” – 2020. Jego zakończenie, połączone z obchodami Dnia Dziecka, odbyło się w dniu 31 maja 2021 roku. W programie uroczystości znalazło się wiele ciekawych wydarzeń:

    • gry i zabawy integracyjne dla dzieci, wspólne śniadanie wychowawców klas z uczniami,
    • warsztaty mydlarskiezabawy z animatorkamirozgrywki sportowe dla uczniów,
    • oficjalne otwarcie Zielonej Klasy, prezentacja etapów realizacji zadań projektowych,
    • piknik rodzinny.

Z pomocą rodziców i KGW przygotowano kącik gastronomiczny. Co serwowano? W menu była zupa z kuchni polowej, pieróg biłgorajski, chleb na zakwasie, lemoniada z miętą oraz ciasta. Wszystko smakowało wybornie.

Źródło: Gmina Harasiuki

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments