Voster ATS gotowy do sezonu: “Mamy nadzieję wystartować w Chorwacji”

Voster ATS Team jest jedynym obok Mazowsza Serce Polski Team polskim zespołem występującym w 2021 roku pod szyldem UCI Continental teams. Włodarze zespołu ze Stalowej Woli zapowiadają, że są gotowi do sezonu, aczkolwiek problemu covidowe nie co zmieniły harmonogram startów.

Kolarze Voster ATS rozpoczęli przygotowania w hiszpańskim Benidromie. – To bardzo ważny moment w przygotowaniach do nowego sezonu. Jesteśmy wszyscy razem, jest czas i są warunki nie tylko, by porządnie potrenować, ale też by zgrać się ostatecznie jako drużyna – relacjonuje dyrektor sportowy drużyny, Mariusz Witecki.

Na pierwsze występy zawodników Vosteru poczekamy do marca, kiedy to w Chorwacji odbędą się dwa wyścigi kategorii UCI 1.2. – Pierwotnie mieliśmy plany, żeby ściganie rozpocząć już w lutym. Sytuacja epidemiologiczna pokrzyżowała nasze założenia i zmodyfikowaliśmy kalendarz. Na ten moment mamy nadzieję wystartować w Chorwacji. Pod koniec marca planujemy wyścigi w Słowenii. Na kolejne tygodnie kalendarz również mamy już zapełniony, ale będziemy go zdradzać stopniowo – dodaje Witecki.

Skład Vosteru ATS Team liczy jedenastu zawodników. Wśród nich są Maciej Paterski, Szymon Rekita, Szymon Krawczyk, czy Damian Papierski.

Źródło: Informacja prasowa Voster ATS Team

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments