Przedłużenie powierzenia stanowisk dyrektorów trzech szkół w powiecie niżańskim

Foto: Starostwo Powiatowe w Nisku

Tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, w dniu 31 sierpnia, w Starostwie Powiatowym w Nisku odbyła  się ważna uroczystość. Dyrektorom trzech szkół wręczono akty przedłużenia powierzenia stanowisk w drodze uchwały, podjętej przez Zarząd Powiatu Niżańskiego – organu prowadzącego szkoły.

Z rąk Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza i Wicestarosty Adama Macha, akt przedłużenia powierzenia pełnienia obowiązków dyrektora otrzymał Stanisław Haduch – pełniący obowiązki Dyrektora Zespołu Szkół w Jeżowem im. ks. Stanisława Staszica. Ponadto Wacław Piędel – Dyrektor Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, oraz  Edward Wołoszyn – Dyrektor Zespołu Szkół im. gen. Władysława Sikorskiego w Rudniku nad Sanem. Powierzenia te obowiązują od 1 września br. do 31 sierpnia 2026 roku.

  • Dyrektor Wacław Piędel ma 44- letni ogólny staż pracy, w tym od 1991 roku na stanowisku nauczyciela oraz od roku 2016 na stanowisku dyrektora. Jest nauczycielem dyplomowanym, stosującym nowoczesne metody nauczania, które rozwijają zainteresowania specjalistyczne uczniów.
  • Dyrektor Edward Wołoszyn ma 31 – letni staż pracy. W Zespole Szkół im. gen. Władysława Sikorskiego w Rudniku nad Sanem pracuje od 1 września 1989 r., gdzie od 1 września 2006 r. pełni funkcję dyrektora. Posiada gruntowną wiedzę i doświadczenie w zakresie organizacji i zarządzania szkołą.
  • Dyrektor Stanisław Haduch posiada 23 -letni staż pracy. W Zespole Szkół im. ks. Stanisława Staszica w Jeżowem pracuje od 1 września 1996 r., a od 1 września 2000 r. pełni funkcję dyrektora. W realizacji powierzonych zadań wykazuje się dużą kreatywnością i starannością. Dostosowuje naukę zawodów do potrzeb lokalnego rynku pracy.

– Powierzając dalsze pełnienie obowiązków dyrektorom szkół, liczę na dalszą bardzo dobrą współpracę, która zaowocuje wysokim poziomem działań dydaktyczno  wychowawczych i osiągnięciami uczniów, tak jak dotychczas. Dyrektorzy, przez wiele lat wykazali się nie tylko wiedzą, ale również doświadczeniem, umiejętnościami organizacyjnymi i zarządczymi. Życzę powodzenia na zajmowanych stanowiskach oraz realizacji wszystkich celów i zamierzeń – mówił Starosta Niżański Robert Bednarz, gratulując dyrektorom.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Nisku

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments