Posypały się mandaty za brak maseczki

Foto: Policja

W ciągu niespełna godziny policjanci niżańskiej komendy ukarali mandatem trzy osoby, które nie zastosowały nakazu zasłonięcia ust i nosa w przestrzeni publicznej. Dwie osoby ukarano w centrum Niska, trzecią w Jeżowem. Mieszkańcy powiatu niżańskiego maseczki mieli, ale schowane w kieszeni lub torebce.

Niżańscy policjanci zdecydowanie reagują na łamanie przepisów, związanych z nakazem zasłaniania ust i nosa w związku z pandemią. Interwencje policji nie kończą się tylko pouczeniami. Dzisiaj policjanci ukarali mandatami dwóch mężczyzn i kobietę.

Po godz. 9 rano policjanci zauważyli na ul. Sandomierskiej kobietę bez założonej maseczki. W trakcie interwencji, wyciągnęła ją z torebki. Tłumaczyła się, że przecież obok niej nie przechodzi żadna osoba, więc w takim przypadku w przestrzeni publicznej nie musi nosić maseczki. Za łamanie obowiązujących przepisów policjanci ukarali kobietę mandatem.

Kilka minut później na ul. 3 Maja policjanci zauważyli idącego chodnikiem mężczyznę, także bez osłoniętej twarzy. Mężczyzna przy policjantach wydostał maseczkę z kieszeni. On również, tak jak poprzedniczka otrzymał mandat.

Trzeci mandat nałożyli funkcjonariusze z Jeżowego. Tutaj mężczyzna w trakcie spaceru nie założył maseczki, wyjął ją z kieszeni dopiero po interwencji policji. Za lekceważenie obostrzeń został ukarany mandatem.

Źródło: KPP w Nisku

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments