Pomóżmy w leczeniu Laury !

0
513

Laura urodziła się 9 września 2020 roku w szpitalu w Nisku. Dwie godziny później rodzice dowiedzieli się o szmerach w serduszku, które okazały się bardzo poważną złożoną wadą serca. Wada została potwierdzona w szpitalu w Rzeszowie.

Kolejnym krokiem było przetransportowanie Laurki do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie gdzie przebywa do dziś. Sytuacja ciągle się komplikuje.

Oprócz wady serduszka HLHS czyli ZESPÓŁU NIEDOROZWOJU LEWEGO SERCA , Laurka ma jeszcze całkowity nieprawidłowy spływ żył płucnych. Zwężenie aorty do mikroskopijnych rozmiarów utrudnia leczenie, tak samo jak mała waga i rozmiar Laury.

Do dzisiaj wykonano dwa cewnikowania serduszka i założenie bandingów tętnic płucnych. W międzyczasie stan się pogorszył i wdała się infekcja.

Trwają konsultację kardiochirurgów, którzy zadecydują co dalej.

Jak mówią rodzice – “Najgorsze dopiero przed nami. Środki pieniężne potrzebne nam będą na wyjazdy, środki pielęgnacyjne tj. pampersy, chusteczki, kremy, ubranka oraz prywatne porady i wizyty kontrolne. W niedługim czasie Laurka będzie potrzebować też monitorów nadzorujących pracę serca, o których na razie ciężko mówić jakie dokładnie, gdyż wszystko się może wydarzyć. Rodzaj Sprzętu zależny jest od stanu dziecka. Wszystko zmienia się z dnia na dzień. Prosimy, Was, ludzi dobrej woli i wielkiego serca o pomoc w walce o jej życie…”

Osoby pragnące pomóc Laurze w walce o zdrowie i życie mogą wpłacać dobrowolne datki na portalu zrzutka.pl.

https://zrzutka.pl/e3vu6x

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments