Pogorzelcy z Niska nie pozostali bez opieki

0
281
Foto: K. Sinica

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia w kamienicy przy ul. Wolności w Nisku wybuchł pożar. Ogień zajął pomieszczenia na piętrze budynku. Dzięki szybkiej interwencji policji i straży pożarnej, sytuację udało się opanować i nie doszło do tragedii. Zaraz po pożarze pogorzelcom pomocy udzieliła również Gmina i Miasto Nisko.

Dlaczego wybuchł pożar? Prawdopodobną jego przyczyną była źle zabezpieczona, wolnostojąca butla gazowa z palnikiem. Jako pierwsi do pożaru przybyli policjanci z KPP w Nisku i to oni pomogli znajdującym się wewnątrz lokatorom oraz wynieśli okopconą butlę. Zaraz potem na miejsce zdarzenia dotarli także strażacy, którzy ugasili pożar. W trakcie działań ratowniczo-gaśniczych w budynku znaleziono jeszcze dwie butle. Jedna znajdowała się w pomieszczeniu objętym pożarem.

Pogorzelcy nie pozostali bez opieki. Ich losem zainteresowała się Gmina i Miasto Nisko. W efekcie dwie osoby otrzymały na okres kilku miesięcy mieszkania zastępcze przy ulicy Wyszyńskiego i ulicy Sandomierskiej. Ponadto niżański Ośrodek Pomocy Społecznej przekazał im jednorazową pomoc materialną. Poza tym gmina pokryła również koszty kontenerów, do których trafiły odpady ze spalonej kamienicy.

Źródło: Gmina i Miasto Nisko, foto: K. Sinica

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments