Październikowy repertuar kina NCK “Sokół”

0
276

W repertuarze kina NCK “Sokół” znajdują się “Trolle 2” —czyli coś dla dzieci oraz kanadyjski thriller “Tenet”. Na poprawę humoru przygotowano polską komedię obyczajową “Jak zostać gwiazdą”

Wśród propozycji znajduje się dokumantalno-religijny film hiszpańskiej produkcji “Wojtyła. Śledztwo”. Dzieło powstało jako upamiętnienie setnych urodzin Jana Pawła II. „Wojtyła. Śledztwo” zawiera nieznane fotografie, obrazy i oryginalne dokumenty oraz nagrania rzucające nowe światło na oblicze tego jednego z największych ludzi w historii. Jak informuje dystrybutor filmu w Polsce film— „Przywołuje świadectwa osób, które doświadczyły jego wstawiennictwa, jak również wypowiedzi ludzi mających pewność, iż swoje własne życie i zdrowie zawdzięczają wstawiennictwu tego świętego papieża”

W październiku w NCK “Sokół” będzie można zobaczyć oparty na prawdziwych zdarzeniach polski dramat “25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Obraz przedstawiony przez debiutującego reżysera Jana Holubka jest fabularną opowieścią o życiu Tomasza Komendy, który został niesłusznie skazany za gwałt i zabójstwo nastolatki. Film jest próbą wyjaśnienia do dziś nurtujących pytań, przede wszystkim dlaczego niewinny człowiek czekał 18 lat na sprawiedliwość?

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments