Pacjentom na osłodę i zdrowie

0
65

Takiego prezentu Szpital Powiatowy im. PCK w Nisku się nie spodziewał. Regionalne Koło Pszczelarzy „Barć” z Bielińca podarowało pacjentom lecznicy 40 kg. Wysokogatunkowego miodu nawłociowego.

W obecnej sytuacji szpitali każda pomoc się liczy, ale dar pszczelarzy z Bielińca zaskoczył nawet obdarowanych. A nie powinien, bo miód to przecież lekarstwo. Poza tym gatunek miodu nie został wybrany przypadkowo. – Saponiny zawarte w miodzie działają przeciwbakteryjnie, a więc są idealne na obecne przeziębienia. Szczególnie miód nawłociowy uodparnia organizm i chroni jego układ oddechowy przed zakażeniami – uzasadnia wybór Wacław Piędel, prezes bielinieckich pszczelarzy. Miody z Bielińca są znane w kraju i zdobywają najwyższe laury na Targach Smaki Regionów. Koło „Barć” jest jednym z największych, a na pewno najaktywniejszym w woj. podkarpackim, na co bielinieccy pszczelarze mają certyfikaty. Obecnie liczy 36 członków, którzy pod swoją opieką mają 650 pszczelich rodzin.

Dyr. Roman Ryznar podziękował za dar i zapewnił, że każdy pacjent niżańskiej lecznicy pozna smak i uzdrowieńcze właściwości miodu. Każdy dar jest cenny, bo szpital znalazł się w niełatwej sytuacji. Środki zabezpieczenia osobistego kadry medycznej pochłaniają olbrzymie pieniądze, dlatego kierownictwo szpitala prosi o dalsze wsparcie. Potrzebne są zwłaszcza maseczki FFP2 i FFP3 oraz barierowe fartuchy ochronne i kombinezony. Może to być też wsparcie finansowe, które szpital zamieni na środki ochrony osobistej.

jc

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments