Nowe drogi w Nisku

0
137

Ulica Krzywa w Nisku na osiedlu Malce doczekała się remontu. Dawna nawierzchnia gruntowo-kamienista kilka dni temu została pokryta asfaltem, a mieszkańcy wreszcie uzyskali swobodny dojazd do swoich posesji.

Wykonawcą zadania pn. „Remont odcinka drogi gminnej ul. Krzywej w Nisku wraz z przebudową i zabezpieczeniem sieci gazowej oraz przebudową napowietrznej linii telekomunikacyjnej” była firma WOD-BUD Sp. z o.o.

Roboty obejmowały m.in. ściągnięcie humusu, korytowanie, wykonanie podbudowy z gruntu stabilizowanego cementem oraz kruszywa i tłucznia. Większy odcinek nawierzchni ulicy Krzywej pokryto masą asfaltową, a drugi kostką brukową betonową i płytami ażurowymi. Zostały również wybudowane zjazdy do posesji z kostki brukowej oraz pobocza ziemne.

Remont odcinka ulicy Krzywej o długości 301,5 m kosztował w sumie 370 395 zł.

Rozpoczęły się także długo oczekiwane prace przy budowie ulicy Willowej w Nisku. Nowa, asfaltowa droga budowana jest od podstaw.

Realizacja inwestycji pn. „Budowa ulic gminnych dojazdowych 4kdd, 5kdd i 6kdd położonych na obszarze “osiedla Malce III w Nisku” – etap I – ul. Willowa w Nisku” ruszyła kilka tygodni temu. Pierwszy etap budowy, według którego zaplanowano usunięcie warstwy pierwotnej czyli tzw. humusu, regulację studzienek, korytowanie oraz wykonanie podbudowy betonowej i z kruszyw łamanych został już wykonany. W najbliższym czasie powstaną chodniki z kostki betonowej, place manewrowe z płyt ażurowych, pobocza, zjazdy do posesji z kostki oraz nawierzchnia asfaltowa na drodze.

Łącznia długość budowanej ulicy Willowej wynosi 503 m. Wartość zadania to 729 032 zł. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo „MOLTER” Sp. z o.o. z Rudnej Małej. Termin zakończenia realizacji przedsięwzięcia upływa z początkiem listopada.

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments