Nisko – podpisanie umowy na budowę nowej drogi gminnej

Foto: Gmina i Miasto Nisko

W Nisku powstanie droga gminna, łącząca ulice Reymonta i Głowackiego. Umowę już podpisano, a wykonawca ma ją oddać do użytku mieszkańców przed 11 listopada 2021.

W Urzędzie Gminy i Miasta Nisko 8 lipca doszło do zawarcia umowy na budowę drogi gminnej pomiędzy ulicami Reymonta i Głowackiego w Nisku. Podpisy na stosownych dokumentach złożyli Zbigniew Kotuła zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Nisko, Grzegorz Parobek przedstawiciel Wykonawcy oraz w imieniu Skarbnika Gminy Patryk Pałka Główny Specjalista ds. rozliczeń VAT. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Drogowe Sp. z o.o. ze Staszowa.

Co w ramach tego zadania? Przede wszystkim budowa odcinka drogi o długości blisko 500 m, czyli roboty ziemne, podbudowa, położenie nawierzchni asfaltowej. Wykonawca przebuduje także sieć kanalizacyjną i wodociągową oraz zamontuje wzdłuż drogi nowe oświetlenie.

Koszt zadania pn. „Budowa drogi gminnej pomiędzy ul. Reymonta i ul. Głowackiego w Nisku w km 0+000,00 – do km 0+499.75 wraz z budową oświetlenia drogowego” to 1 309 272 złotych.

Źródło: Gmina i Miasto Nisko

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments