Nisko – laptopy z programu Zdalna Szkoła+

0
115
Foto: Gmina i Miasto Nisko

35 nowoczesnych laptopów trafiło do niżańskich szkół podstawowych. Zakup i dostawę sprzętu zrealizowano w ramach projektu „Zwiększenie efektywności nauki zdalnej uczniów z terenu Gminy i Miasta Nisko”.

Komputery trafiły do szkół 13 października. Przekazał je osobiście na ręce Dyrektorów Waldemar Ślusarczyk. Burmistrz przy okazji złożył też życzenia dla wszystkich pedagogów oraz przekazał nagrody i wyróżnienia, z okazji przypadającego na 14 października Dnia Edukacji Narodowej.

Celem projektu, dzięki któremu możliwy był zakup laptopów, było wsparcie uczniów z rodzin wielodzietnych w kształceniu na odległość. Gmina Nisko złożyła wniosek grantowy na dofinansowanie zakupu sprzętu komputerowego iprzystąpiła do projektu grantowego Zdalna Szkoła+ . Umożliwia on realizację zdalnych lekcji uczniom wykluczonym cyfrowo w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020. Wartość zakupionych laptopów to 93 676 zł.

Najwięcej, bo aż 8 laptopów przypadło dla PSP nr 3 w Nisku. Po 5 laptopów przekazano do PSP nr 4, PSP nr 5, PSP w Nowosielcu i PSP w Zarzeczu. Z kolei do PSP nr 1 trafiło 6 sztuk, a do PSP nr 6 – 1 komputer.

Źródło: Gmina i Miasto Nisko

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments