Niebanalne spotkania z historią w Nisku – wykład o rozwoju osadnictwa

0
190

Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” zaprasza na wykład, otwierający nowy cykl niebanalnych spotkań z historią. W ubiegłym roku zgłębiano tematy związane z XVII wiekiem, tym razem nastąpi cofnięcie się w czasie do wieków średnich.

Cykl pod nazwą „Wieki niezupełnie ciemne” składa się z ośmiu wykładów. Przygotowało je i poprowadzi pięciu pasjonatów, historyków, literaturoznawców, regionalistów: Marcin Folta, Konrad Krzyżak, Jacek Siembida, Tomasz Sudoł, Tomasz Żbik.

Pierwszy wykład pod nazwą ROZWÓJ OSADNICTWA NA ZIEMI NIŻAŃSKIEJ poprowadzi Jacek Siembida i Tomasz Sudoł. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne, spotkanie tym razem nie odbędzie się w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji, lecz przy scenie plenerowej Parku Miejskiego w Nisku. Wykład zaplanowano w piątek, 18 września 2020 r. o godz. 18.00.

Dodatkową atrakcją będzie plenerowa wystawa papierowych zwierząt Franciszka Żbika. Zobaczymy precyzyjnie odtworzone figury zwierząt, które występowały w ostępach dawnej Puszczy Sandomierskiej, zanim przywędrował tu człowiek. Młody artysta chętnie odpowie na wszelkie pytania, związane z każdym prezentowanym gatunkiem.

Źródło: Niżańskie Centrum Kultury ,,Sokół”

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments