Dzieci z rudnickiego żłobka mają pierwsze zbiory z własnego ogródka

Foto: Gmina i Miasto Rudnik nad Sanem

Nie tak dawno informowaliśmy o tym, że dzieci ze Żłobka Miejskiego w Rudniku nad Sanem poznają podstawy ogrodnictwa i uprawiają własne grządki. Wówczas siały i podlewały swoje warzywka. No i proszę! Projekt się udał, a młodzi ogrodnicy nie zawiedli oczekiwań dorosłych. Na dowód tego, dzieci podzieliły się swoimi pierwszymi zbiorami z włodarzem gminy i miasta. W pięknym, wiklinowym koszu przyniosły do rudnickiego magistratu dorodną pietruszkę, marchewkę, oregano, kabaczki i cukinię.

To był z pewnością dobry pomysł, gdyż wspólna uprawa jarzyn, to okazja do nauki poprzez zabawę. Dziecko, dbając o ogródek, naocznie obserwuje fazy wzrostu roślin, ma poczucie odpowiedzialności i zdecydowanie chętniej sięga po „własne” warzywo podczas posiłków.
Praca dzieci przy hodowli roślin to także trening cierpliwości i świetny wstęp do rozmowy o zasadach zdrowego odżywiania. Na pewno dzieci, które same posiały marchewkę, obserwowały jej kiełkowanie, podlewały i pieliły, chętniej ją zjedzą. Ponadto będą  świadome, że warzywa i owoce nie biorą się ze sklepu, ale rosną w ogródku.
Źródło: Miasto i Gmina Rudnik nad Sanem
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments