Druhowie z OSP w Zarzeczu zawsze w dyspozycji

Foto: Gmina i Miasto Nisko

Strażacy ochotnicy z Zarzecza w miniony piątek wykazali się pełnym profesjonalizmem i dużym zaangażowaniem. Dzięki nim, nie tylko udało się szybko ugasić płonący dom, ale również uratować życie mężczyzny. Co się wydarzyło?

W piątek 9 kwietnia tuż przed godziną 16 otrzymaliśmy wezwanie do zalanej piwnicy w przedszkolu w Zarzeczu. Kiedy dojechaliśmy na miejsce przez radio usłyszeliśmy komunikat o palącym się domu w miejscowości Jarocin. Szybko została podjęta decyzja, by odłożyć wypompowywanie wody i ruszyć do gaszenia obejścia. Dzięki sprawnym działaniom nasz zastęp dotarł na miejsce jako jeden z pierwszych i mogliśmy rozpocząć tłumienie ognia – informuje Łukasz Ślusarczyk Naczelnik OSP w Zarzeczu.

W trakcie działań wykorzystano ciężki wóz bojowy, który do takich właśnie zadań jednostka z Zarzecza otrzymała w ubiegłym roku.

Strażacy z Zarzecza zasługują naprawdę na szczególne uznanie. Podczas akcji bowiem jeden z druhów wraz ze strażakami z KPPSP w Nisku wszedł do płonącego budynku i wyniósł znajdującego się wewnątrz mężczyznę. Następnie poszkodowanego skutecznie reanimowano. Ponadto druhna z OSP w Zarzeczu udzieliła także pomocy poszkodowanej kobiecie.

Naszym strażakom z Zarzecza należą się ogromne podziękowania za skuteczne niesienie pomocy. Są zawsze w pogotowiu, w dyspozycji, a gdy do tego dołożymy nowoczesny sprzęt, którym dysponują stanowią naprawdę profesjonalną i niezawodną drużynę – mówi Waldemar Ślusarczyk, Burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

Źródło: Gmina i Miasto Nisko

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments