Co robią dwa dalmatyńczyki na plantach w Rudniku nad Sanem?

Foto: Gmina i Miasto Rudnik nad Sanem

Włodarze Rudnika nad Sanem dbają o czystość miasta, co udowodnili swoją kolejną, wartą upowszechnienia, inicjatywą. 8 lipca 2021 roku na plantach w Rudniku nad Sanem pojawiły się specjalne pojemniki do zbierania psich odchodów. Wyglądem przypominają siedzącego psa, białego w czarne łaty.

Dwa takie dalmatyńczyki, czyli „psio – pojemniki” są widoczne z daleka. Nie sposób pomylić ich przeznaczenia. Do pojemników przymontowano specjalne aplikatory z torebkami, które można wykorzystać w wiadomym celu.
Na razie, w centrum miasta zamontowaliśmy dwa pojemniki na „ślady” naszych milusińskich. Mamy nadzieję, że ta akcja powinna zachęcić właścicieli psów do aktywnego dbania o czystość swojego otoczenia – mówi Waldemar Grochowski, burmistrz Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem. Jednocześnie przypomina wszystkim mieszkańcom, że na właścicielach psów spoczywa obowiązek niezwłocznego sprzątania odchodów, pozostawionych przez zwierzęta. W przypadku niestosowania się do tego przepisu, wobec właścicieli zwierząt mogą być wyciągane konsekwencje.
Źródło: Gmina i Miasto Rudnik nad Sanem
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments