“Bezpieczny Przedszkolak” – Dzień Dziecka w Przedszkolu nr 1 w Nisku

Foto: Gmina i Miasto Nisko

“Bezpieczny Przedszkolak”- pod takim hasłem w dniu 1 czerwca dzieci z Przedszkola nr 1 w Nisku obchodziły swój dzień. To jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. Jakie atrakcje przygotowano?

To był dzień pełen zabaw, atrakcji, niespodzianek i prezentów, a wszystko po to, by dzieci były uśmiechnięte i szczęśliwe. Duży ogród przedszkolny umożliwił bezpieczne świętowanie. Każda grupa świętowała na swojej działce, realizując atrakcyjny program.

Dzieci z uśmiechem na twarzach uczestniczyły w zabawach ruchowych, grach, konkursach. Wiele zachwytu i radości wszystkich przedszkolaków wzbudziły, wznoszące się w górę, kolorowe bańki mydlane. Jednak główną atrakcją tego dnia było spotkanie ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Nisku oraz policjantkami z Powiatowej Komendy Policji w Nisku.

Dzieci z bliska miały możliwość poznać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki i jego cały osprzęt oraz pokazy gaśnicze. Panie policjantki przeprowadziły pogadankę na temat bezpieczeństwa oraz przybliżyły dzieciom specyfikę swojej pracy.

Dużo radości sprawił przedszkolakom samochód policyjny, zaparkowany na terenie przedszkola. Na zakończenie tego wesołego i pełnego wrażeń dnia, każdy przedszkolak otrzymał balonowy upominek. Przedszkolaki świetnie się bawiły, dzień był radosny, a przecież na ich uśmiechu dorosłym najbardziej zależy.

Organizatorzy dziękują Burmistrzowi Miasta i Gminy Nisko za objęcie patronatem święta przedszkolaków. Ponadto strażakom, p. Zbigniewowi Kopciowi, policji, rodzicom za pomoc w organizacji i przygotowaniu wszelkich atrakcji.

Źródło: Przedszkole nr 1 w Nisku, Gmina i Miasto Nisko

Galeria zdjęć

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments