120 tys. zł dla niżańskiej lecznicy na instalację tlenową

0
343
Foto: SPZZOZ w Nisku

Jednym z priorytetowych zadań powiatu niżańskiego jest wspieranie Szpitala Powiatowego im. PCK w Nisku. Zwłaszcza teraz, w czasie trwania pandemii koronawirusa.

Powiat po raz kolejny wspomógł niżańską lecznicę. Tym razem przekazał dotację w wysokości 120 tys. zł na rozbudowę i modernizację przyszpitalnej instalacji tlenowej oraz zakup niezbędnego wyposażenia. Inwestycję zrealizowano w końcu 2020 roku.

Starosta Niżański Robert Bednarz podziękował Wojewodzie Podkarpackiemu Ewie Leniart za pozytywne rozpatrzenie wniosku o przekazanie środków dotacji z budżetu państwa: – Wyrażam wdzięczność za otrzymane środki finansowe, dzięki którym Szpital Powiatowy im. PCK w Nisku mógł przeprowadzić rozbudowę i modernizację przyszpitalnej instalacji tlenowej – powiedział.

– Dzięki rozbudowie i modernizacji instalacji tlenowej w Szpitalu Powiatowym im. PCK w Nisku, poprawi się jakość opieki medycznej oraz komfort pacjentów przebywających w niżańskiej lecznicy. Mamy pełną świadomość, jak ważne jest zapewnienie mieszkańcom naszego powiatu opieki medycznej na najwyższym poziomie, dlatego troskę o Szpital stawiamy na pierwszym miejscu, zwłaszcza w obecnej trudnej sytuacji epidemiologicznej – mówi Starosta Niżański Robert Bednarz.

Środki przekazane przez powiat niżański pochodzą z uruchomionej decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Finansów specjalnej rezerwy. Jest ona  przeznaczona na modernizację i rozbudowę instalacji tlenowych oraz zakupy niezbędnego wyposażenia szpitali z terenu województwa podkarpackiego. Przede wszystkim wynika to z potrzeby zabezpieczenia szpitala w tlen na wypadek kolejnej fali zachorowań na COVID-19. Na ten cel przeznaczono ponad 3 mln zł.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Nisku

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments