Regulamin ogłoszeń na portalu 4miasta.pl

  Ogłoszenia bezpłatne

  1. Na portalu możesz zamieścić ogłoszenie tylko i wyłącznie w imieniu własnym. Niedozwolone jest publikowanie ogłoszeń z wykorzystaniem danych osób trzecich bez ich wiedzy i zgody.
  2. Użytkownik dodający ogłoszenie przejmuje pełną odpowiedzialność za nadanie ogłoszenia łamiącego prawo, w tym ogłoszenia, którego przedmiotem jest czynność ograniczona przepisami prawa.
  3. Zabronione jest umieszczanie ogłoszeń wprowadzających do obrotu przedmioty, którymi obrót jest prawnie zakazany!
  4. Zabronione jest umieszczanie ogłoszeń wprowadzających do obrotu przedmioty i towary pochodzące z przestępstw
  5. Zabronione jest propagowanie wszelkich treści nacjonalistycznych, rasistowskich, nawołujących do nienawiści na jakimkolwiek tle, oraz wszelkich treści zabronionych przez polskie prawo.
  6. Dodając zdjęcia musisz posiadać do nich prawa autorskie i zgadzasz się na ich publikację .
  7. Jeżeli przedmiotem ogłoszenia jest czynność wymagająca posiadania aktualnych licencji, pozwoleń, uprawnień, kwalifikacji, koncesji itp, Użytkownik dodający ogłoszenie oświadcza, że je posiada i jest uprawniony do publikowania związanych z nimi ogłoszeń.
  8. Użytkownik dodający ogłoszenie zobowiązuje się pokryć wszelkie szkody wyrządzone portalowi wadliwym prawnie ogłoszeniem.
  9. Zamieszczając ogłoszenie na portalu, zgadzasz się na jego publikację.
  10. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania ogłoszeń nie podając przyczyny.
  11. Dodawanie dużej ilości ogłoszeń (spam) wiążę się z usunięciem ogłoszeń.
  12. Rekomendujemy dodawanie ogłoszeń z logowaniem, wówczas istnieje możliwość edytowania i usuwania ogłoszenia.
  13. Możliwe jest dodawanie ogłoszenia bez logowania, wymagane jest podanie adresu e-mail.
  14. Ustawione limity zdjęć to maksymalnie 5 i rozmiar do 2 MB
  15. Czas emisji ogłoszenia to 30 dni.
  16. Administratorzy podejmą starania mające na celu usuwanie treści uznawanych potocznie za wulgarne czy obraźliwe najszybciej jak jest możliwe, jednakże witryna nie jest moderowana w czasie rzeczywistym, więc pewne ogłoszenia mogą się przez chwilę pojawić na stronie. Jeśli zobaczysz ogłoszenie, które narusza dobre obyczaje lub Polskie prawo zgłoś je do usunięcia. Administratorzy dołożą wszelkich starań aby jak najszybciej zniknęło z portalu. Pisz na adres admin@4miasta.pl lub redakcja@4miasta.pl
  17. Zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez Twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim (z wyjątkiem organów do tego uprawnionych).  Portal wykorzystuje ciasteczka (cookies) do podtrzymywania sesji użytkowników.
  18. W przypadkach, których niniejszy regulamin nie wymienia, obowiązuje zasada zdrowego rozsądku, a w ostateczności przepisy cywilnego i prawa karnego.
  19. REDAKCJA NIE PONOSI ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA TREŚCI PUBLIKOWANE W SYSTEMIE OGŁOSZEŃ, ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI PONOSZĄ ICH AUTORZY. JEŚLI NIE ZGADZASZ SIĘ Z TYM REGULAMINEM – PROSIMY – NIE UŻYWAJ NASZEGO PORTALU!

  Zasady bezpieczeństwa przy zawieraniu transakcji

  • Uprzedź osobę kupującą o wszelkich wadach oferowanego przedmiotu – oszczędzisz sobie w ten sposób roszczeń po sprzedaży. Wybierz najprostszą metodę płatności – gotówkę przekazywaną osobiście. W żadnym wypadku nie wysyłaj kopii swoich dokumentów – oszustów takie informacje interesują najbardziej. Nie rekomendujemy również wysyłania towarów, zwłaszcza za granicę.
  • Kupuj w swojej okolicy, gdzie możesz spotkać się ze sprzedawcą osobiście i obejrzeć przedmiot. Zachowaj ostrożność, jeśli produkt ma podejrzanie niską cenę, w jego opisie znajduje się wiele błędów lub ogłoszenie jest napisane łamanym angielskim. Pamiętaj! Nigdy nie przesyłaj z góry częściowej lub pełnej zapłaty!
  • Zachowaj ostrożność jeśli cena przedmiotu jest wyraźnie zaniżona. Zwróć szczególną uwagę, jeśli sprzedający unika odbioru osobistego, wystawienia przedmiotu na Twoją prośbę w serwisie Allegro lub wysłania go za pobraniem.

  Co zrobić, jeśli padniesz ofiarą oszustwa?

  Udaj się na lokalny posterunek policji i złóż zawiadomienie o popełnieniu oszustwa. Na wniosek organów ściągania, chętnie przekażemy im wszelkie posiadane informacje dotyczące sprawy.