XVII Dzień Świętego Patryka – Dla naszych czytelników darmowe zaproszenia na koncert.

  0
  317

  Sandomierskie Centrum Kultury oraz Urząd Miejski w Sandomierzu serdecznie zapraszają do wspólnego celebrowania Dnia Świętego Patryka, wypełnionego atrakcjami w irlandzkim stylu.

  W ramach tegorocznej XVII edycji sandomierskiego Dnia Świętego Patryka, we wtorek 17 marca 2020 r. godz. 18.00 w Porcie Kultury odbędzie się koncert zespołu Beltaine!

  Tego wieczoru fasada Ratusza rozbłyśnie zielonym światłem, zaś w wybranych lokalnych obiektach gastronomicznych znajdą Państwo wyjątkowe „Menu inspirowane tradycjami irlandzkiej kuchni”!

  Dla naszych czytelników przygotowaliśmy dwa podwójne zaproszenia na koncert zespołu Beltaine. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie o zwierzę, które według legendy za pomocą drewnianej laski Święty Patryk przepędził z Irlandii, a i faktycznie nie ma go na wyspie. Jeśli wiesz o jakie zwierzę chodzi wpisz jego nazwę w tytule maila oraz dopisz swoje imię i nazwisko. Zdobywców zaproszenia poinformujemy w piątek trzynastego, tak żeby ten dzień dla kogoś okazał się szczęśliwy 🙂 Sposób odbioru nagrody podamy w mailu. Czekamy na odpowiedzi pod adresem: redakcja@wirtualny4.e-kei.pl

  Koncert zespołu Beltaine

  godz. 18.00, Port Kultury (Portowa 24)

  BILET: 40 zł/35 zł*

  *Bilety w cenie 35 zł przysługują posiadaczom Sandomierskiej Karty Mieszkańca, Karty Dużej Rodziny, Karty Seniora oraz dzieciom, młodzieży szkolnej, studentom, emerytom i rencistom.

  Ulgi nie łączą się.

  Bilety do nabycia codziennie w Centrum Informacji Turystycznej, Rynek 20, 27-600 Sandomierz, tel. 15 644 61 05 oraz za pomocą serwisu internetowego www.kupbilecik.pl oraz (w miarę dostępności) bezpośrednio przed koncertem.

  Sandomierski Dzień Św. Patryka został włączony do ogólnopolskiego FESTIWALU ŚW. PARTYKA.

  HONOROWY PATRONAT nad wydarzeniem objął Marcin Marzec Burmistrz Sandomierza. 

  ***

  BELTAINE to jeden z najciekawszych zespołów polskiej sceny folkowej.
  Swoje niepowtarzalne brzmienie BELTAINE osiągnął dzięki szczególnej umiejętności łączenia tradycyjnej muzyki celtyckiej z muzyką współczesną.

  „Grupa utalentowanych muzyków pozwala sobie na muzyczne eskapady w rejony znane tylko współczesnej muzyce popularnej. To właśnie jest najbardziej charakterystyczne w twórczości Beltaine, bycie poza stylistyczną klamrą. Umiejętność zacierania granic pomiędzy folkowo-celtyckim brzmieniem a współczesnymi trendami w muzyce szczególnie sprawdza się w występach na żywo przed publicznością”.

  Od początku ogromną siłą Beltaine były żywiołowe koncerty, entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność na każdej szerokości geograficznej. Grupa koncertowała m.in. w Malezji, Meksyku, USA i Kanadzie; jest regularnie zapraszana na prestiżowe festiwale w całej Europie.

  Zespół tworzą:

  ADAM ROMAŃSKI – skrzypce,
  JAKUB SZCZYGIEŁ – whistle, flety
  JAN GAŁCZEWSKI – irish bouzouki, dudy gaita,
  JAN KUBEK – tabla, darabuka, djembe, cajon, instrumenty perkusyjne,
  ŁUKASZ KULESZA – gitara akustyczna,
  ADAM STODOLSKI – gitara basowa,
  PIERRE – perkusja.

  Oficjalna strona zespołu: www.beltaine.pl.

  “Menu inspirowane tradycjami irlandzkiej kuchni”

  “Menu inspirowane tradycjami irlandzkiej kuchni” mile widziane podczas XVII Dnia Świętego Patryka!

  Sandomierskie Centrum Kultury  oraz Urząd Miejski w Sandomierzu zapraszają 17 marca 2020 r. do wspólnego celebrowania XVII Dnia Świętego Patryka, wypełnionego rozmaitymi atrakcjami w irlandzkim stylu!

  Z tego względu, idąc śladem wcześniej rozesłanych zaproszeń, przypominamy i gorąco zachęcamy branże gastronomiczne do współpracy i przesyłania “Menu inspirowanego tradycjami irlandzkiej kuchni” na adres: bm@esceka.pl do piątku 6 marca 2020 r. do godz. 16.00.

  “Menu inspirowane tradycjami irlandzkiej kuchni”

  OFERTA GASTRONOMICZNA W RAMACH XVII DNIA ŚWIĘTEGO PATRYKA
  Hotel pod Ciżemką, ul. Rynek 27
  oferta obowiązuje w dniach: sobota (14 marca) – wtorek (17 marca)
  Zupa:
  Gulasz Irlandzki Coddle  15 zł
  Danie główne:
  Boxty – Placki ziemniaczane z gulaszem i zestawem surówek  30 zł
  Deser:
  Ciastka szpinakowe 10 zł
  Napoje:
  Kawa po irlandzku  16 zł
  Zielone piwo  9,50 zł
  Drink kiwi cooler  17,00 zł
  ———————————————————————————————-
  Dane osobowe Uczestników Konkursu będą przetwarzane na zasadach określonych w rozporządzeniu 2016/679 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwanego RODO) wyłącznie na potrzeby przeprowadzenia Konkursu, wyłonienia zwycięzców, ogłoszenia wyników i wydania nagród. Administratorem danych osobowych uczestników Konkursu jest 4miasta.pl. Osoby biorące udział w konkursie zgadzają się, w przypadku wygrania nagrody, na opublikowanie imienia oraz pierwszej i ostatniej litery nazwiska.
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments