Jechali z nadmierną prędkością. Zatrzymali ich policjanci z grupy Speed

0
192
Foto: Policja

Policjanci z tarnobrzeskiej grupy SPEED, zatrzymali prawo jazdy dwóm kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Jeden z zatrzymanych, 22-latek jechał oplem z prędkością 120km/h. Za popełnione wykroczenia kierowcy zostali ukarani mandatami dodatkowo stracili uprawnienia do kierowania na 3 miesiące. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Tarnobrzescy policjanci wchodzący w skład grupy SPEED, zdecydowanie reagują na niewłaściwe zachowania kierowców.

W poniedziałek po godz. 10, funkcjonariusze pełniący służbę na terenie gminy Nowa Dęba, w miejscowości Rozalin, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. 58-letni kierowca astry, przekroczył dopuszczalną prędkość o 53 km/h. Mężczyzna jechał z prędkością 103 km/h.

Przed godz. 17, w miejscowości Zabrnie, w gminie Grębów, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kolejnego opla. Powód był był taki sam. 22-letek jechał z prędkością 120km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość na tym odcinku drogi o 70 km/h.

Wszyscy kierowcy oprócz zatrzymanych na 3 miesiące uprawnień do kierowania, zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi.

Przypominamy:

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments